Молдова

Современная жизнь и новая история стран мира
Ответить
Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 12 июн 2019, 00:52

Політична криза у Молдові: Тимчасова коаліція або двовладдя?
Изображение

Протягом кількох останніх днів увага світової спільноти небезпідставно прикута до подій, що відбуваються в Молдові. Інформації заповнили сторінки всіх, без винятку, світових ЗМІ. А новини з сусідньої з Україною держави розлітаються, як прийнято говорити, зі швидкістю блискавки. Ніхто не міг припустити, що події в країні розвиватимуться з такою стрімкою швидкістю, а все, що відбувається в Молдові, починаючи з п'ятниці, 7 червня, по праву можна назвати найсильнішим за останні роки політичним потрясінням. Навіть «аферу століття» з розкраданням мільярдів доларів банківської системи країни, як і «елітне полювання», влаштоване в 2012 році високопоставленими чиновниками на чолі з тодішнім генпрокурором в одному з лісових заповідників, під час якої був убитий бізнесмен Сорін Пачу, затьмарила політична та конституційна криза, що вибухнула.

Що ж насправді відбувається в країні, де всього кілька днів тому нічого не віщувало такого розвитку ситуації?

МОНОТОННИЙ ПРОЛОГ

Як відомо, 24 лютого в Молдові пройшли чергові парламентські вибори. Їх підсумки були дещо несподіваними, але не катастрофічними для країни. Хоча вже те, що більшість голосів набрала соціалістична партія, яку підтримує проросійський президент Ігор Додон, було «першим дзвіночком». Крім соціалістів, які отримали 35 мандатів з 101, до парламенту потрапили також демократи з 30-ма депутатськими місцями і політичний блок «ACUM» (до його складу входять партії «Дія та солідарність» і «Платформа «Гідність і правда») – у блоку 26 мандатів. Дві останні партії відомі своїми проєвропейськими позиціями.

Вперше до парламенту потрапила партія «Шора», що отримала 7 мандатів і, також вперше, парламентські крісла отримали три незалежні кандидати. Через кілька днів, 9 березня, Конституційний суд результати виборів затвердив.

Отже, трьох найбільших парламентських гравців – проросійських соціалістів, проєвропейських демократів і блок «ACUM» чекала звичайна, рутинна, на перший погляд, процедура: сісти за стіл переговорів і домовитися про створення парламентської коаліції, без якої неможливо ні обрання керівництва парламенту, ні затвердження нового складу уряду. Але «склеїти» коаліцію, на жаль, не вийшло.

ПРИСТРАСТІ ПО КОАЛІЦІЇ

Політичний блок «ACUM», що стоїть на позиціях «боротьби з олігархічною владою» вести переговори з демократами категорично відмовився, наполягаючи на тому, що саме керівник Демпартії Влад Плахотнюк є головним «загарбником держави», який, за заявами лідерів блоку, «підім'яв під себе» всі державні структури, включаючи правову систему.

Аналогічну заяву зробили і соціалісти, підкресливши ще в квітні, що вони готові тільки до одного варіанта: або коаліція з блоком «ACUM», або дострокові вибори. Президенту Ігорю Додону,я кий активно включився в політичну гру, ситуацію «розрулити» так і не вдалося. Згодом президент заявив, що його місія завершена (він двічі зустрічався з керівниками парламентських фракцій), і тепер формування (або НЕ формування) парламентської коаліції залежало виключно від самих партій.

В ситуації, що тоді склалася, ініціативу політичного блоку «ACUM», який прагне взяти керівництво країною в свої руки (у блоку всього 26 мандатів), зустріли і Демпартія, і соціалісти багнетами, а багато хто вважав цю ініціативу політичною авантюрою. «ACUM» запропонував іншим партіям затвердити уряд меншості на чолі з головою партії «Дія і солідарність» Майєю Санду і обрати спікером парламенту Андрія Нестазе (лідер партії «Платформа «Гідність і правда»).

На той момент досить несмілива спроба переговорів між соціалістами і блоком «ACUM» все ж таки була, але жодних результатів не принесла. Представники блоку відкинули пропозиції соціалістів надати їм пост спікера, голів міноборони, МЗС, МВС і Служби інформації і безпеки, а також розширити повноваження президента.

Ситуація «зависла» майже на два місяці. Країна жила своїм життям, а політичні партії час від часу запрошували один одного на переговори, «торгувалися» не поспішаючи (благо, зарплата справно «капала» в кишені), але знайти, як прийнято говорити, консенсус, на жаль, не сталося.

Однак час на місці не стоїть. Стрімко наближався час «че», коли повинен був закінчитися відведений Конституцією тримісячний термін для формування коаліції і затвердження нового уряду. Країна приготувалася до здавалося б вже неминучих дострокових виборів.
Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 4):
иван777444333Рост76шустроSanek
Рейтинг: 33.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 12 июн 2019, 00:54

КОНСТИТУЦІЙНИЙ ГРІМ

Далі «поїзд покотився без гальм». Після покритого «таємницею» мовчання трьох парламентських фракцій з моменту визнання виборів (9 березня) та проведення першого засідання парламенту (21 березня), так і не спромоглися сісти за стіл переговорів протягом трьох місяців, партії раптом жваво кинулись умовляти один одного. Зустрічаючись по три рази на день. Соціалісти запрошували «АCUM», потім «АCUM» соціалістів, потім демократи і тих, і інших. Громадяни країни не встигали стежити, хто з ким, де і про що домовляється. У першому раунді або у другому.

А час «йшов», і «грім серед ясного неба» таки вибухнув. Конституційний суд Молдови ухвалив 7 червня вердикт про те, що відведений термін (90 днів) для формування коаліції і, що найголовніше, затвердження уряду, закінчується якраз опівночі у п'ятницю, того ж 7 червня.
Изображение
Це рішення стало для молдавських політиків холодним душем, так як, за їхніми підрахунками, цей термін мав закінчуватися не 7, а 9 червня. Багато хто вважав, що термін закінчується 21 червня, якщо вести відлік від першого засідання парламенту.

У цьому зв'язку доречно дати повний текст статті 85 Конституції Республіки Молдова. Пункт 1 цієї статті Основного закону говорить: «У випадку неможливості формування Уряду або блокування протягом трьох місяців прийняття законів, Президент Республіки Молдова після консультацій з парламентськими фракціями має право розпустити Парламент». Ключові слова в пункті – «три місяці», на думку експертів, юридично ніяк не можуть прирівнюватися до 90 днів. І «Президент має право» розпустити парламент, за змістом не може тлумачитись, як «зобов'язаний» розпустити. І тільки після консультацій з парламентськими фракціями.

Після вердикту Конституційного суду, молдавських політиків з парламентських фракцій немов підмінили. Демократи вивели на вулиці кілька тисяч осіб, які вимагали «не допустити дострокових виборів».
Изображение
На тлі протестів демократів, депутати від політичного блоку «ACUM» увійшли в будівлю парламенту, запросивши туди і соціалістів – для проведення переговорів щодо створення коаліції. Соціалісти на переговори оперативно відгукнулися і також прибули в будівлю парламенту. Засиділися депутати далеко за північ. Заяв для журналістів не було.

Проте, один з керівників блоку «ACUM» – Майя Санду і представник соціалістів Іон Чебан в унісон заявили, що всі деталі будуть оприлюднені в суботу, 8 червня. До того ж, вони заявили, що вердикт Конституційного суду не зовсім законний, так як час для формування коаліції ще є.

Вранці 8 червня на екстрено скликаному засіданні парламенту журналістам оприлюднили інформацію про те, що сформована тимчасова коаліція між Партією соціалістів і політичним блоком «ACUM». Це стало шоком для переважної більшості політиків і експертів. Ніхто не очікував такого коаліційного єднання між кардинально протилежними з ідеологічної точки зору політичними партіями – проєвропейськими «акумовцями» і проросійськими соціалістами. Однак, факт.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
иван777444333Рост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 12 июн 2019, 00:58

НАПЕРЕДОДНІ ДВОВЛАДДЯ

Під коаліційною угодою підписалися 60 депутатів, один із членів блоку відмовився ставити свій підпис. Відбувалося все в знеструмленому залі засідань Парламенту, без світла і з вимкненими мікрофонами, так як технічний персонал працювати у цей день відмовився. Однак це не завадило створеній «у сутінках» коаліції провести засідання, обрати спікера, ним стала лідер Партії соціалістів Зінаїда Гречаний, затвердити уряд під керівництвом Майї Санду (блок «ACUM»). А трохи пізніше новий уряд у присутності президента Ігоря Додона приніс присягу.

І тут пролунав другий «грім»: Конституційний суд виніс вердикт про незаконність обрання Гречаний спікером і Санду прем'єром, а також про незаконність всіх прийнятих у цей і подальші дні рішень, постанов та законодавчих актів парламенту.

Струна напруженості в Молдові почала стрімко натягатися. Практично, були закладені основи двовладдя.

Демократична партія вустами свого лідера Влада Плахотнюка назвала рішення парламенту «державним переворотом», з усіх куточків країни автобуси організовано повезли людей в столицю і блокували входи практично у всі держустанови: Конституційний суд, уряд, Міноборони, МВС.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Наступним рішенням Конституційний суд усунув Ігоря Додона від посади президента (за відмову підписати указ про розпуск парламенту), призначивши тимчасово виконуючим обов'язки глави держави заступника голови Демпартії, чинного прем'єра Павла Філіпа, який тут же підписав указ про розпуск парламенту і призначення дати (6 вересня) дострокових парламентських виборів.

Додон, у свою чергу, назвав ці події «відчайдушною спробою Демпартії узурпувати владу в країні».
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
иван777444333Рост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 12 июн 2019, 01:01

ВІЙНА КОМПРОМАТІВ

Народ з цікавістю стежив за цією «війною світів», як назвав її один із блогерів, так як вже в неділю і понеділок представники різних ЗМІ стрімко почали публікувати компромат: аудіо і відеозаписи, інформацію, «одкровення». Було оприлюднено відео на президента Ігоря Додона, який під час розмови з лідером Демпартії Владом Плахотнюком нібито підтвердив факт зовнішнього фінансування (до 700 тисяч доларів на місяць) Партії соціалістів. Гроші партія одержувала з Росії. А згідно з молдавським законодавством, категорично заборонено фінансування партій з-за кордону. При цьому залишається загадкою, чому це відео було оприлюднено лише зараз, хоча подібні дії, якщо вони мають під собою доказову базу, повинні розслідуватися відповідними структурами.
Забігаючи наперед, слід зазначити, що Генеральна прокуратура Молдови порушила кримінальну справу за цим фактом. В оприлюдненому прес-релізі наголошується, що «в ході слідства прокурори почали серію дій, спрямованих на об'єктивне розслідування обставин справи, включаючи вилучення доказів і допит осіб».

Більше того, лідер демократів Влад Плахотнюк заявив, що Додон проводив переговори з Демпартією, висунувши умову, згідно з якою соціалісти погодилися на коаліцію з демократами за кількох умов, головна з яких – федералізація Республіки Молдова.

Сам президент цей факт спростував, заявивши, у свою чергу, що на федералізації наполягав сам Влад Плахотнюк за умови, що в Росії закриють заведені на нього кримінальні справи.

Щодо фінансування Росією Партії соціалістів Додон заявив, що його слова були «вирвані з контексту». Як би там не було, але «осад залишився». Причому не з найприємніших. Спецпредставник президента Росії Дмитро Козак, який відвідав напередодні Молдову, заявив в інтерв'ю російським ЗМІ, що під час зустрічей з парламентськими партіями питання федералізації взагалі не обговорювалося. Це питання, за словами Козака, порушив сам Влад Плахотнюк. До речі, напередодні формування коаліції Молдову відвідали Єврокомісар Хан і один із представників американської адміністрації Бред Фріден.

У неділю на багатотисячному мітингу прихильники Демпартії і самі її лідери вимагали відставки Ігоря Додона, називаючи його зрадником національних інтересів Молдови. Але якщо в п'ятницю, 7 червня, прихильники демократів виступали категорично проти дострокових виборів, то вже в неділю учасники мітингу також завзято наполягали на дострокових виборах. Сумним «штрихом» минулих протестів на сходах президентури залишилися лежати вмираючі індики, яких невідомо навіщо учасники мітингу принесли з собою, а потім безжально кинули вмирати на сходах без води і їжі на 30-градусній спеці.
Изображение
У понеділок відбулося засідання нового уряду, що пройшло в будівлі парламенту, так як будівля уряду заблокована поліцією і протестувальниками. Представники тимчасової коаліції заявляють, що блокування державних установ – це спроба узурпації влади з боку Демократичної партії. До речі, узурпація влади, згідно з Конституцією, розцінюється як найтяжчий злочин проти держави.
Изображение
Між тим, від зовнішніх партнерів Молдови почали надходити досить обнадійливі для парламентської коаліції заяви. Євросоюз заявив про готовність працювати з новим молдавським урядом. З окремою заявою виступили ще п'ять країн Європи – ФРН, Франція, Велика Британія, Польща і Швеція. В оприлюдненій спільній заяві відзначається, що в нинішній конституційній кризі вони підтримують парламент Молдови як представника молдавського народу і як найбільш відповідне місце для обговорення всіх політичних питань, у тому числі спірних. До перелічених держав приєдналася і Румунія. Підтримку затвердженому уряду Майї Санду висловила і найбільша в Європарламенті Європейська Народна партія. Новий уряд Молдови визнали і Росія, і США.

В самій Молдові свою підтримку новому уряду висловила Громадянська платформа Форуму «Східного партнерства» (до складу платформи входять 86 неурядових організацій), південь Молдови і окремі органи місцевого публічного управління.

На тлі повідомлень, що надходять в підтримку нового уряду, демократи несподівано змінили тональність і запросили представників тимчасової парламентської коаліції на переговори щодо виходу з політичної кризи.
Изображение
Відповідь коаліції, як мовиться, не змусила себе довго чекати. Її представники заявили на спільному брифінгу, що «переговори можна буде провести лише після звільнення Демпартією державних установ», запросивши депутатів від Демпартії на роботу в парламент в якості опозиції.

Новий прем'єр Молдови Майя Санду заявила на спеціально скликаному брифінгу, що «демократів чекають на засіданні парламенту, де можна відкрито обговорювати всі питання». За словами Санду, в Молдові є функціональний парламент, обраний народом, і саме на засіданнях парламенту потрібно обговорювати всі питання, а не на закритих переговорах. Прем'єр звернулася і до державних службовців із закликом не виконувати незаконні накази і підкоритися законно обраному уряду країни. Коментуючи питання про порушення Генпрокуратурою кримінальної справи про незаконне фінансування з-за кордону Партії соціалістів, Санду задалася риторичним питанням, «чому Генпрокуратура не реагувала раніше, під час виборчої кампанії, на численні запити про зовнішнє фінансування партій».
Изображение
Президент Ігор Додон, зі свого боку, заявив, що скасує указ, підписаний Павлом Філіпом, про призначення дати дострокових виборів, так як він був підписаний з порушенням положень Конституції, тобто без попередніх консультацій з парламентськими фракціями. Що, власне, і зробив у вівторок окремим Указом, оголосивши, що рішення Конституційного суду є не що інше, як «посягання на національну безпеку Молдови».

Істотною підмогою новому уряду Майї Санду стала і заява технічного персоналу Парламенту, який висловив готовність працювати з новим урядом і приступив до виконання своїх службових обов'язків у повному складі. Парламент став повністю функціональним...

(Далі буде)
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
иван777444333Рост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 июн 2019, 01:56

14.06.2019 р. уряд під керівництвом Павла Філіпа, заступника голови правлячої донедавна в Молдові Демократичної партії пішов у відставку, поступаючись місцем новому уряду країни під керівництвом Майї Санду.

Про це на брифінгу в Кишиневі заявив заступник голови Демпартії Володимир Чеботар за підсумками проведеного засідання Національної ради партії,

«Ми взяли до відома відмову представників Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» від діалогу з врегулювання політичної кризи у Молдові. У ситуації, що склалася, ми прийняли рішення відмовитися від влади. У найближчі години уряд під керівництвом Павла Філіпа оголосить про свою відставку», - заявив Чеботар.

Він відзначив також, що всі державні установи будуть розблоковані, подякувавши прихильникам Демпартії за підтримку.

Відставка уряду Молдови під керівництвом демократа Павла Філіпа є перемогою демократичних сил в країні і одночасно поразкою для Демократичної партії.
Про це на брифінгу в Кишиневі заявив президент Молдови Ігор Додон після заяви Демпартії про відставку уряду.
«Сьогодні ми можемо з упевненістю стверджувати, що Демократична партія зазнала поразки. Але це ще не перемога. Попереду чекає багато роботи, і сподіваюся, що вже з понеділка законно затверджений уряд під керівництвом Майї Санду розпочне роботу на благо громадян і в інтересах країни», - заявив Додон.

Поряд з цим, президент закликав суддів Конституційного суду переглянути своє рішення про розпуск парламенту, оскільки воно було прийнято під тиском демократів і з порушенням конституційних норм.

А прем'єр Санду після відставки уряду Філіпа оголосила Молдову вільною, що відставка уряду під керівництвом Павла Філіпа стала перемогою не парламентської коаліції, а всіх громадян країни.

«Рішення Демократичної партії - природне, але запізніле, тому що уряду Павла Філіпа немає з 8 червня, коли легітимним парламентом було затверджено новий уряд країни. На жаль, режим під керівництвом Плахотнюка (Влад Плахотнюк - лідер Демпартії) кілька днів тримав у заручниках цілу країну. Але, нарешті, Молдова стала вільною», - заявила Санду.

За її словами, «образливі дії» Плахотнюка «не залишаться безкарними», і незабаром незалежне правосуддя застосує необхідні санкції до Плахотнюка і тих, хто виконував його накази.

Глава молдавського уряду висловила сподівання, що члени Демократичної партії цивілізовано стануть до парламентської роботи, а не займатимуться саботажем і шантажем державних службовців.

Санду закликала також членів Конституційного суду переглянути свої рішення, які було прийнято з порушенням Конституції, і піти в почесну відставку. Вона закликала до негайної відставки і Генерального прокурора країни Едуарда Харунжена.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekРост76иван777444333
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 июн 2019, 02:00

Москва. 14 июня. INTERFAX.RU - Политики и бизнесмены, связанные с Демократической партией Молдавии, в пятницу вечером покидают страну, сообщают местные СМИ.

Как передают молдавские телеканалы, в течение нескольких часов из Кишинева вылетело три частных самолета. Согласно данным сервиса flightradar24, самолёт Bombardier CRJ-200LR полетел в Москву, Gulfstream G200 приземлился в Одессе, а третий бизнес-джет - в Лондоне.

Это произошло в течение нескольких часов после того, как правительство Демпартии во главе с Павлом Филипом объявило об отставке.

Предполагается, что на одном из самолетов улетел олигарх Влад Плахотнюк - лидер Демократической партии, который до последнего момента сопротивлялся мирной передаче власти новому правительству. Официальных комментариев Плахотнюка на этот счет пока нет.

Молдавские телеканалы показывают, что на пути в аэропорту Кишинева наблюдаются большие пробки, а у самого аэропорта - скопление припаркованных дорогих машин. В аэропорту сообщили, что к вылету в Стамбул готовятся пять чартерных рейсов, которые вылетают с разницей в десять минут.
https://www.interfax.ru/world/665295
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekРост76иван777444333
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 июн 2019, 02:06

Конституційний суд Молдови скасував свої рішення про закінчення терміну формування уряду, розпуск парламенту і призначення екс-прем'єр-міністра Павла Філіпа виконуючим обов'язки президента, що спричинили політичну кризу у країні.
Про це оголосив голова КС Міхай Поалелунжь, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Найближчим часом на сайті КС буде опублікований прес-реліз щодо прийнятого рішення про анулювання всіх прийнятих рішень в період з 7 по 9 червня 2019 року», - заявив голова КС.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2 ... krizi.html
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekРост76иван777444333
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 июн 2019, 02:07

Запланований на неділю, 16 червня, «народний марш» на підтримку правлячої в Молдові коаліції скасовано.
Про це на брифінгу в Кишиневі заявила прем'єр-міністр Майя Санду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«На засіданні уряду було прийнято рішення про скасування заявленого на неділю «народного маршу», щоб дати можливість співробітникам правоохоронних органів відпочити. Марш відбудеться пізніше», - зазначила Санду.

Присутній на брифінгу віце-прем'єр-міністр - міністр внутрішніх справ Андрій Нестасе підкреслив, що влада не могла ігнорувати той факт, що поліцейські за останні кілька тижнів «не спали спокійно і не проводили час з родинами».

За словами Нестасе, у велике свято - День Святої Трійці - люди повинні бути в колі сім'ї.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2 ... ocili.html
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekРост76иван777444333
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-лейтенант
Генерал-лейтенант
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 15060
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 62291 раз
Карма: +8/-0

Молдова

Где Sanek » 16 июн 2019, 08:53

Warisdeath писал(а):
16 июн 2019, 02:06
Конституційний суд Молдови скасував
Что-то я уже вообще запутался, что там происходит... :hm:
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 2):
Рост76иван777444333
Рейтинг: 16.67%

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 17 июн 2019, 00:58

Sanek, Типа переворот, который типа остановили, типа который мирный.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
Sanekиван777444333
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-лейтенант
Генерал-лейтенант
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 15060
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 62291 раз
Карма: +8/-0

Молдова

Где Sanek » 17 июн 2019, 01:22

Warisdeath писал(а):
17 июн 2019, 00:58
типа который мирный.
Ну и слава богу, что мирный! :secret:
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 2):
Warisdeathиван777444333
Рейтинг: 16.67%

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 19 июн 2019, 02:20

Коаліція в парламенті Молдови проголосувала за створення спеціальної парламентської комісії з розслідування обставин спроби державного перевороту в країні.

Депутат від політичного блоку «ACUM» Сергій Литвиненко, виступаючи на засіданні парламенту, заявив, що «Демократична партія, використовуючи підконтрольні їй Конституційний суд і Генеральну прокуратуру, спробувала здійснити в країні державний переворот».

За словами Литвиненка, саме з цією метою 7 червня Конституційний суд виніс незаконний вердикт про закінчення терміну формування коаліції і затвердження уряду, а потім і рішення про розпуск парламенту, тому всі ці факти мають бути ретельно вивчені комісією.

Депутат від Партії соціалістів Влад Бетринча наголосив у зв'язку з цим, що комісія повинна буде розслідувати і інформацію про нібито наявність ордерів на арешт членів парламентської коаліції, утвореної 8 червня нинішнього року.

До складу комісії увійшли представники коаліції. Депутати від опозиційної Демократичної партії відмовилися брати участь в її роботі, заявивши, що «створення комісії - це спроба політичної розправи з Демпартією».
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2 ... orotu.html
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
иван777444333Sanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 19 июн 2019, 02:21

Міністр внутрішніх справ Молдови Андрій Нестасе звернувся до Генпрокуратури з позовом притягнути до кримінальної відповідальності суддів Конституційного суду і лідера Демпартії Влада Плахотнюка за спробу узурпації державної влади.
Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Доводжу до відома генерального прокурора, що з боку суддів Конституційного суду Поалелунжя Міхая, Апольські Раїси, Решетникова Артура, Гуріна Корнеліу, Беєшу Аурела і Запорожана В'ячеслава була зроблена спроба узурпації влади в державі на порушення Конституції Республіки Молдова», - йдеться у позові глави МВС.

Нестасе закликає тимчасово відсторонити суддів із займаних посад і залучити їх до відповідальності.

Міністр заявив, що «в період з 7 по 9 червня 2019 року судді Конституційного суду винесли рішення, що суперечать положенням Конституції Республіки Молдова, з тим щоб Плахотнюк Володимир і очолюване ним злочинне угруповання насильно залишалися при владі, і щоб забезпечити законність так званого уряду на чолі з Філіпом Павлом».

Міністр внутрішніх справ звернувся також до парламенту Республіки Молдова з вимогою розглянути питання позбавлення імунітету Плахотнюка і дати дозвіл на початок кримінального переслідування стосовно лідера Демпартії.
https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2 ... nosti.html
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
иван777444333Sanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Полковник
Полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 4926
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 22197 раз
Карма: +7/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 авг 2019, 13:12

Військова техніка, боєприпаси та інше майно Міністерства оборони Молдови продавалися за заниженими цінами.

Про це на пресконференції в Кишиневі розповів новий міністр оборони Молдови Павло Войко:
«У період з 2015-го по 2018 роки були виставлені на продаж ракетні установки. Молдова - маленька країна, у нас немає винищувачів, а в ситуації, коли у нас повинні бути пускові установки для ракет, три з чотирьох таких установок були продані. Одна ракетна установка коштує близько 3-х мільйонів доларів, Шалару (Анатол Шалару - колишній міністр оборони Молдови - ред.) продав за 660 тисяч доларів через офшорні компанії. За цими фактами вже порушено кримінальну справу. Було продано також більше 40 тонн боєприпасів з аеропорту Меркулешти (північ Молдови). Ці боєприпаси виявилися у Вірменії», - зазначив міністр.

За словами глави оборонного відомства, транспортні одиниці, деталі до них, генератори, шини вартістю тисячі євро були виставлені на продаж на різних рекламних сайтах за набагато нижчими цінами.

Міністр торкнувся і роздачі (у вигляді подарунків від Міністерства оборони) зброї у великій кількості високопоставленим особам і політикам.

Зокрема, колишній керівник Демократичної партії Влад Плахотнюк отримав у подарунок від Міноборони нагородний пістолет ТТ, щоправда, як заявив Войко, поки незрозуміло, за які заслуги перед національною армією Плахотнюку був піднесений такий подарунок.

Глава Міноборони Молдови відзначив також, що після завершення внутрішнього аудиту всі зібрані матеріали будуть передані в Генеральну прокуратуру.
https://www.ukrinform.ua/
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних містах. Я - не помічник ворогу.

Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Из жизни разных стран»