"Президент Зеленський вважає, що з точки зору російського керівництва, нераціонально продовжувати збройну агресію проти України, бо це — мільярди доларів, які витрачає Росія. Загальний збиток Росії від санкцій — до 500 млрд дол. називають російські фахівці. Це тисячі життів із обох сторін. Це перетворення Росії на державу-ізгой, а Путіна — на того, кого відкрито називають вбивцею. Ми пам'ятаємо, скільки приїхало на парад на 9 Травня до росіян. Головне державне свято — один президент Таджикистану, і все! Єдиний іноземний гість. Ця ізоляція Росії у всіх сенсах, перетворення її на нерукоподатний суб'єкт — це ціна, яку Росія платить за агресію проти України", — сказав Арестович.
"По-моєму, росіяни усвідомили за спільними зусиллями Заходу та України, що військовий шлях — безперспективний. Значить, залишається політико-дипломатичний. І яким би він неефективним не був, все одно, це краще, ніж відкрита війна. Тому вибір президента Зеленського однозначний — ми йдемо політико-дипломатичним шляхом, для цього ініційована зустріч лідерів Росії та України. Зазвичай після такої зустрічі вдається обміняти частину взаємно утримуваних осіб, розв'язати якісь питання гуманітарного характеру. І заради хоча б цього на них варто йти", — додав спікер української делегації в ТКГ.
"Розуміючи, що з такими сусідами, як Російська Федерація — це необхідна складова. Крім того, наша вага на політико-дипломатичному шляху прямопропорційна тому, наскільки наші Збройні сили та інші силові структури здатні забезпечити мирний діалог. Тому що перше завдання армії — це навіть не війна, не ведення війни, а запобігання війни. Ми це дуже добре розуміємо, тому ми йдемо тим шляхом, який ми обрали", — пояснив Олексій Арестович.
"На пресконференції 20 травня президент Володимир Зеленський сказав, що він працює над зустріччю з Путіним, йому вона потрібна для того, щоб інтенсифікувати мирний процес. І в Кремлі підтвердили посередньо, що так, така зустріч готується. Більш докладної інформації зараз, на жаль, немає, але сам факт підтвердження з боку Кремля — це вже значний прогрес", — сказав Арестович.
"Не забуваємо, що буде зустріч Байдена та Путіна, на якій теж буде вирішуватися, зокрема, українська повістка. Ця повістка узгоджується з Офісом Президента України дуже щільно зараз. Тобто не можна говорити, що американці там без нас хочуть домовитися. Ні, ми в дуже тісному зв'язку з американською адміністрацією, забезпечуємо наші національні інтереси. Можливо, зміниться щось після цього", — продовжив спікер української делегації в ТКГ.
"Але я не хотів би давати надію. Адже вже сформувалася інша проблема, яка залишиться назавжди — росіяни витратили на створення так званих "ЛНР" і "ДНР" 8 років, мільярди доларів, втратили мільярди через санкції, тисячі життів. І вони навряд чи так просто відмовляться від цього інструменту", — наголосив Арестович.
Він нагадав, що головний політичний трек Кремля — змусити Київ вступити в прямі переговори з так званими "ЛНР" та "ДНР". У такому випадку Росія стає посередником, а не учасником конфлікту, і може вимагати зняття санкцій, тому що "ніби не порушувала міжнародне право".
"Але Захід теж не однорідний, на Заході теж є сили, які теж цього хочуть. І нам доводиться міцно відстоювати свої національні інтереси, це непросто. Поки, бачите, навіть позиціями колективного Заходу не виходить зрушити Путіна з позицій", — резюмував Арестович.
Все це він розповідає на телеканалі "Дом" в програмі "Взгляд с Банковой"
