Історія одягу

Раздел для тем, не привязанных к конкретному периоду истории
Ответить
Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:21

Носіння одягу виключно людська ознака і особливість більшості людських суспільств. Не відомо, коли люди почали носити одяг. В людському суспільстві одяг виник як засіб захисту тіла від зовнішніх дій навколишнього середовища. Антропологи вважають, що шкури тварин і рослини були адаптовані в покриття як захист від холоду, спеки та дощу, особливо, коли люди мігрували до територій з новими кліматичними умовами. Несприятливі явища природи викликали у людині прагнення чимось захистити себе, вберегти своє тіло від них. Цілком можливо, що спершу покриття для тіла було винайдене для інших цілей, таких, як магія, прикраси, культ, або престиж, а вже пізніше отримало практичне щоденне застосування.

Поява одягу сягає найдавніших часів людського суспільства. Одяг має дуже давню Історію, він поступово удосконалювався, ускладнювався І ставав дедалі різноманітнішим. Проте всі типи одягу, безперечно, виникли від двох основних найпримітивніших прототипів:

*плечевого одягу - у вигляді накинутої на плечі шкури
*поясного одягу - шкури, пов’язаної навколо бедра.

Перший породив величезну різноманітність форм: плащі, сорочки, каптани, піджаки тощо.

З другого розвинулися форми одягу притримувані на бедрах: фартухи, спідниці, штани та ін.

Археологічні розкопки показують, що одяг з’явився на самих ранніх етапах розвитку людського суспільства. Людина в епоху полеоліту 40-25 т. років тому вже вміла користуючись костяними іглами зшивати, сплітати, та зв’язувати різні натуральні матеріали - листки, солому, тростник, шкури для тварин для надання їм бажаної форми.

В якості головних уборів також використані природні матеріали: видовбаний гарбуз, шкарлупа кокосового горіха, або страусячі яйця, панцир черепахи.

Захищаючи тіло людини від холоду та спеки, атмосферних опадів та вітру одяг виконує практичну функцію, прикрашає його еститечну функцію.

Важко сказати, яка з функцій одягу більш древніша. Мандрівники вивчаючи побут племен первіснообщинного суспільства відмічали., що не дивлячись на холод, дощі та сніг аборигени Вогненної Землі ходили майже голі, а східні африканські племена близько екватора на час свят одягали довгі шуби з козячих шкір.

Стародавні фрески, які відносяться до 4 тисячоріччя до н.е. показують, що одяг носили лише люди знатних станів, а інші ходили оголені.

Одяг виник спочатку як засіб прикрашення та становної різниці людини, історики, археологи, мистецтвознавці запевняють також, що із зміною клімату та образу життя людини значно посилюється захисна практична функція одягу.

Прямими передвісниками одягу е татуїровка, окраска тіла та нанесення на нього магічних знаків, якими людина старалась захистити себе від злих духів, та незрозумілих сил природи.

Згодом узори татуїровки переносились на тканину. Наприклад різнокольоровий клітчатий узор татуїровки стародавніх кельтів залишився національним узором шотландської тканини.

Велику роль в данині грали прикраси, які разом з татуїровками зачіскою та головним убором нерідко складали весь костюм людини первісного суспільства.

У нашій щоденній розмовній мові під словом "одяг" ми розуміємо звичайно лише прикритті для торса І верхніх частин кінцівок рук або ніг якими е плаття, жакети, сорочки, штани, спідниці тощо. Для прикриття голови ми вживаємо вислів, "головний убор" для прикриттю нижніх частин ніг "взуття" і "панчохи".

Проте в широкому значенні "одягом" слід називати всі види прикриття, що укріплюється на тілі або одягаються і служать захистом від зовнішніх дій навколишнього середовища, незалежно від того, яку частину тіла вони прикривають. Все, що ми носимо на собі з цією захисною метою, є одягом у широкому розумінні цього слова, Отже, до одягу належать:

-натільний одяг, або власне одяг, що прикриває торс і верхні частини кінцівок;
-головні убори хустки, чепці, капелюшки, шапки, капюшон;
-взуття, в тому числі й прикриття для гомілки панчохи, гетри;
-рукавички, муфти.

За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
BikiniАлександр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:27

Взагалі ця тема виникла несподівано!
Днями друзі відвідали музей історії костюма в Києві на Печерську. Скинули мені фото і я їх так захопливо розглядав, що захотів завести тему в музейному розділі форума конткретно про цей музей. А потім подумав, що це ж така глибока тема і що обмежувати її одним музеєм якось не зовсім правильно. Так і з'явилася ця тема. Давайте її наповнювати тим, як змінювався наш одяг. Наш, мається на увазі, всього людства! Це ж історія, еволюція, розвиток!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7463
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25694 раза
Карма: +2/-0

Історія одягу

Где Bikini » 12 май 2023, 01:29

Warisdeath писал(а):
12 май 2023, 01:27
Скинули мені фото
Ждем фото! :drink:
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:37

А тепер кілька слів і про сам музей!

Подивитися на сукні Вікторіанської епохи та інші предмети того часу можна не тільки в європейських музеях, а і в Києві, на Печерську. Приватний музей костюма і стилю, як справжній портал часу, перенесе вас у минуле. І це не тільки історія моди, а ще й просто історія.

Опис музею

Корсети, рукавички, талії в 46 сантиметрів, кілограми одягу, які мала носити дама, - дивлячись на це, починаєш більше цінувати теперішню жіночу свободу. Імена власниць цього вбрання невідомі, за єдиним винятком - ви дізнаєтеся, як звали господиню однієї з весільних суконь, які є у Victoria Museum. Подібних їм немає в Україні. Намір творця і куратора музею Вікторії Лисенко - організувати особливий простір, де гості зможуть почерпнути нові ідеї, надихнутися, познайомитися з цікавими людьми, долучатися до історії, зокрема історії костюма.

Експозиція

Тут проводяться лекції на теми моди, майстер-класи (зокрема з виготовлення прикрас), захопливі квести для малечі з біганиною по залах.

У музеї регулярно організовують виставки. Наприклад виставки брошок, білизни і віял. У ці зали хочеться повернутися за натхненням і новою "порцією" краси. У Victoria Museum все змінюється дуже швидко. Ви обов'язково побачите і дізнаєтеся щось нове.

Підсумок

У Victoria Museum можна побачити, як змінилася жіноча і чоловіча мода, і просто фізично відчути, як змінилося життя всього за 100 з невеликим років.
https://funtime.kyiv.ua/art-and-culture/victoria

Додаю фото

Изображение Изображение
Изображение Изображение Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:42

Bikini писал(а):
12 май 2023, 01:29
Ждем фото!
Ось!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
BikiniАлександр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:46

Ще трішечки
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7463
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25694 раза
Карма: +2/-0

Історія одягу

Где Bikini » 12 май 2023, 01:51

Бомба!!! :bomb: :fire: Не знал о таком музее.
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Історія одягу

Где Warisdeath » 12 май 2023, 01:55

Bikini, Я теж не знав. Він відкрився в 2017 році. І мені сподобалося дуже.
До речі, вважається одним із кращих в Європі!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «С древнейших времен до наших дней...»