300 гуцулів

Разговоры о фильмах
Ответить
Аватара пользователя

Автор темы
Влад Бевх
Полковник
Полковник
Сообщения: 8834
Зарегистрирован: 23 май 2019
Поблагодарили: 30225 раз
Карма: +16/-0

300 гуцулів

Где Влад Бевх » 20 окт 2019, 17:20

Дмитро "Калинчук" Вовнянко


ПРО «ЗАХАР БЕРКУТ»

«Фільму «300 гуцулів» сильно бракує гасла «This is Karpaty!!!» - такою була моя перша думка після перегляду фільму «Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва. Не скажу що фільм мені не сподобався. Не скажу і що я від нього в захваті. Скажу як є.

Чого від фільму чекати не треба. По-перше – історичності. «Захар Беркут» - не історичний фільм, це слов’янське фентезі, зняте за мотивами такого самого фентезі літературного. У творі Франка історичності не більше ніж у фільмі – це давно відомо. Я вже писав, що родоначальником жанру фентезі насправді був Микола Гоголь з «Вечорами на хуторі поблизу Диканьки» і «Тарасом Бульбою» (історичності в ньому не більше ніж у «Конані Варварі»). Франко писав у такому самому жанрі.

По-друге від фільму не треба чекати сенсації. По-третє – не треба чекати провалу. «Захар Беркут» - не ідеал. Змагатися з «Відважним серцем» або «Гладіатором» він не зможе. Натомість, на мій хлопський розум, він іде чітко в одному ряду з такими творами як «Олександр» Олівера Стоуна, «Атілла-завойовник» або «Король Артур» з Кірою Найтлі. Коротше – далеко не шедевр, але нормальний фільм аби дивитися вечором після роботи з дітьми.

Плюси фільму – як для українського кіно фільм реально якісний, враження складається що дивишся справді голлівудську стрічку. Фільм видовищний. Як на мене – вельми якісно представлений антураж і відчуття епохи. І ще – я не знаю іншого такого фільму де українські актори знімалися б з таким сильним складом акторів західних і виглядали б не гірше, а то й краще за західних колег.

Мінуси. Проблема всіх фільмів Сеітаблаєва – СЦЕНАРІЙ. Постійно одне й те саме, фільм починається з кількох сюжетних ліній, половина яких губиться в процесі і це розмиває все враження. Першу половину «Захара Беркута» переглядаєш на одному диханні, на другій починаються «гальма». Подібна проблема насправді була і в «Кіборгах», повторилася вона й нині. Режисер явно віддав сюжет на відкуп видовищності. Ще – Сеітаблаєв зробив помилку, чітко дотримуючись оригінального тексту Франка (який теж не без недоліків). По-факту весь фільм крутиться навколо Максима Беркута і його кохання з Мирославою. Так от, якщо Мирослава у виконанні Поппі Дрейтон виглядає на рівні, Максим втілений Алексом Макнікколом на тлі Захара Беркута і боярина Вовка явно губиться. Взагалі назва фільму дещо не відображає сюжет, Захар Беркут залишився таким собі тлом для пригод Максима. Набагато чіткіше відображає суть стрічки англійська назва: «The Rising Hawk», «Сходження яструба».

Заглянувши у «Вікіпедію» після перегляду, я побачив ще кілька явних плюсів стрічки. По-перше, «Захар Беркут» знятий з феноменально маленьким бюджетом – 113,5 мільйонів грн., для Голівуду – копійки. За співвідношенням «ціна-якість» фільм явно на висоті. По-друге, Сеітаблаєв явно скористався нагодою аби потренуватися знімати фільми разом із західними фахівцями – співавтором сценарію виступив Ричард Ронат, а співрежисером – Джон Вінн. По-третє, українським акторам була надана можливість попрацювати спільно з західними колегами, побачити і відчути їхні вимоги і принципи роботи.

Все це могло б стати гарним заділом для створення майбутніх стрічок, якби не стійке відчуття, що епоха «Сторожових застав», «Кіборгів» та «Захарів Беркутів» на цьому й завершиться – її замінять «Свати» та «Межа» (фільм продюсером якого виступив Андрій Єрмак – нинішній помічник Зеленського). Хоча все це не виправдовує якості «Захара Беркута». Не провал. Але й не шедевр. Просто «300 гуцулів».

Изображение
За это сообщение автора Влад Бевх поблагодарили (всего 3):
Lumenиван777444333Warisdeath
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Рост76
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 20707
Зарегистрирован: 03 янв 2018
Поблагодарили: 113382 раза
Карма: +10/-0

300 гуцулів

Где Рост76 » 20 окт 2019, 19:26

Влад Бевх,
Ще не дивився, но за опис :hi: до речі, від ,, Сторожевої застави,, очікував більшого :hm: :hz: виявилося фентезі для підлітків середнього шкільного віку (моє враження).
Стрічка як буде в неті в більш менш нормальній якості подивлюся, в кінозалу ні ходжу :blush: за останні п'ять років був один раз і то якесь свято для дітей влаштовували. Тож буду чекати.
За это сообщение автора Рост76 поблагодарили (всего 3):
Lumenиван777444333Warisdeath
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Фильмы»