Молдова

Современная жизнь и новая история стран мира
Аватара пользователя

Влад Бевх
Полковник
Полковник
Сообщения: 8756
Зарегистрирован: 23 май 2019
Поблагодарили: 30116 раз
Карма: +16/-0

Молдова

Где Влад Бевх » 14 ноя 2019, 20:15

Полный контроль России над Молдавией установлен.
Это если вкратце.
За это сообщение автора Влад Бевх поблагодарили (всего 3):
LumenWarisdeathSanek
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Молдова

Где Lumen » 14 ноя 2019, 20:20

Полное окружение Украины.
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
WarisdeathSanek
Рейтинг: 16.67%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 ноя 2019, 21:22

В четверг, 14 ноября, парламент Молдовы утвердил состав нового правительства во главе с премьер-министром Ионом Кику.
Как сообщает NewsMaker, за кабинет Кику проголосовали 62 депутата (из 101).

Новое правительство поддержали депутаты от Партии социалистов и Демократической партии. Против голосовали депутаты блока ACUM, который перешел в оппозицию. Депутаты от партии «Шор» от голосования воздержались.

В новом Кабмине шесть из 11 министров ранее работали советниками президента Игоря Додона.
Отметим, что новое правительство в Молдове сформировали в очень короткие сроки. 13 ноября, вечером президент Игорь Додон выдвинул на пост премьера своего советника Иона Кику, а уже утром 14 ноября стало известно, что Кику сформировал команду и составил программу нового правительства.

Вице-спикер парламент Александ Слусарь (ACUM) сравнивнил президента Игоря Додона с бывшим президентом Украины Виктором Януковичем. «Это плохо закончится для всех — для него, для партии и для страны. Ростов не такой комфортный город, как Майами. Я понимаю, что социалисты со стыдом проголосуют за это правительство. И мы знаем, что за этим последует», — отметил он.

По его словам, ACUM никогда не поддержит это правительство. «Мы не позволим гражданам потерять надежду. Битва не окончена. И с высоко поднятой головой мы сделаем все, чтобы не превратить Молдову в чьё-то хозяйство. Не пойдёт и года, как Молдова станет свободной cтраной. Мы избавились от Плахотнюка и избавимся от Додона, его мы не боимся». — заключил он.
https://newsmaker.md/rus/novosti/u-mold ... bmin-kiku/
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 ноя 2019, 21:26

Lumen писал(а):
14 ноя 2019, 20:20
Полное окружение Украины.
Так і є. Одні "друзі" навкруги, куди не кинь оком.

Новопризначений міністр оборони Молдови Віктор Гайчук у 2016 році пропонував будувати армію своєї держави за взірцем терористичних угрупувань на Донбасі :shok: :fp:

Відповідну заяву Віктор Гайчук зробив у листопаді 2016 року, виступаючи у Академії наук, де він захоплювався духом і боєздатністю терористичних угрупувань на Донбасі.

"Мене часто запитують, навіщо Молдові армія, якщо ми ніколи не переможемо? І я привожу лише один приклад - Донбас. На Донбасі військових близько 10 тис., практично як у Національній армії Молдови. А в українського війська 168 тис. Так, по-простому. Тобто, дух, віра є ефективніше в боротьбі. Якщо боєць вірить в свого командира, любить батьківщину, тоді він переможе і з менш сучасним озброєнням, ніж у супротивника ", - заявив тоді Гайчук.


Віктор Гайчук зайняв посаду міністра оборони в сформованому 14 листопада уряді Іона Кіку. До цього Гайчук був радником президента Молдови Ігоря Додона, та секретарем Вищої ради безпеки.
https://espreso.tv/news/2019/11/16/mini ... lya_armiyi
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekLumen
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 15 ноя 2020, 23:03

За результатами екзитполу Майя Санду (лідер опозиційної партії "Дія і солідарність", прихильниця проєвропейської політики) набирає 55%, а Ігор Додон (чинний президент, прихильник проросійської політики) - 45%.

Станом на 21:00, коли закрилися дільниці, явка становила 52,59%.

У першому турі виборів президента Молдови жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів, тому 15 листопада відбувся другий тур.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekГошаLumen
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Молдова

Где Sanek » 15 ноя 2020, 23:12

Додон фсьо?

93% бюллетеней... Изображение
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 3):
WarisdeathГошаLumen
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7463
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25694 раза
Карма: +2/-0

Молдова

Где Bikini » 16 ноя 2020, 11:29

За это сообщение автора Bikini поблагодарили (всего 2):
LumenSanek
Рейтинг: 16.67%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 20 ноя 2020, 11:23

Обраний президент Молдови Майя Санду підтвердила свою прихильність до територіальної цілісності України.
Про це вона заявила в інтерв'ю Європейській правді, відповідаючи на запитання з приводу приналежності окупованого РФ Криму.

«Моя позиція не змінилася з тих пір, коли ми з вами говорили ще у 2016 році. Крим — це частина України. Я поважаю територіальну цілісність і суверенітет України щодо Криму. Я про це говорила, коли була прем'єр-міністром, і запевняю, я буду говорити те ж саме, коли стану президентом», — запевнила Санду.

Коментуючи ж позицію свого прокремлівського попередника Ігоря Додона, вона назвала його заяви з приводу нібито російської приналежності Криму «дурницями».

«У мене немає пояснень дурницям, які наговорив і які зробив президент Молдови за останні чотири роки», — сказала Санду.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
LumenГошаSanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Влад Бевх
Полковник
Полковник
Сообщения: 8756
Зарегистрирован: 23 май 2019
Поблагодарили: 30116 раз
Карма: +16/-0

Молдова

Где Влад Бевх » 24 ноя 2020, 01:42

За себя и за Приднестровье ...
Долги Молдовы Газпрому и что с ними будет
https://novayagazeta.ru/articles/2020/1 ... DWC62VBDMI
За это сообщение автора Влад Бевх поблагодарили (всего 2):
SanekWarisdeath
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 30 ноя 2020, 14:19

Обраний президент Республіки Молдова Мая Санду заявила, що з Придністров'я потрібно вивести російських військових.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NewsMaker.

«Це не просто декларації. Це необхідність. Працюватиму з Росією стільки, скільки потрібно, щоб вирішити питання вивезення зброї і виведення військ (з Придністров'я - ред.)», - сказала Санду.

Вона також нагадала, що міністр оборони РФ Шойгу сам торік порушував це питання.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
SanekLumenГоша
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 30 ноя 2020, 22:54

Песков прокомментировал призыв Санду вывести российских военных из Приднестровья

"Избранный президент Молдавии Майя Санду не обсуждала предварительно с Москвой свое предложение заменить российских миротворцев в Приднестровье на наблюдателей от ОБСЕ", - заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.

Песков отметил, что с действующим президентом Молдавии Игорем Додоном был "гораздо более конструктивный" диалог. По его словам, в Кремле рассчитывают, что и у нового руководства Молдавии велика потребность "в более сбалансированном подходе в контексте наших двусторонних отношений".

"Мы рассчитываем на то, что этот конструктивизм будет продолжаться, что в этом плане будет определенная преемственность, и что мы будем учитывать все возможные негативные последствия каких-либо резких шагов", - добавил он.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
ГошаSanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 04 дек 2020, 01:15

Парламент Молдови обмежив повноваження президента, перевівши собі в підпорядкування Службу інформації і безпеки (СІБ).
Таке рішення прийнято в п'ятницю відразу в двох читаннях, без обговорення.

Проєкт був зареєстрований за день до затвердження. Він викликав різку критику правих партій та обраної президентки Майї Санду, яка заявила про спробу депутатів узурпувати владу.

За ухвалення рішення проголосували нова парламентська більшість - фракції Партії соціалістів і фракції партії "Шор", 51 зі 101 депутата.

Опозиція не брала участі в голосуванні, її депутати свистіли і скандували "Ганьба коаліції Шордон" (Шор і Додон). У будівлі парламенту проходила акція протесту.

Молдавські депутати вже намагалися підпорядкувати собі Службу інформації і безпеки в 2016 році, тоді це відбулося з ініціативи найбагатшого громадянина країни Плахотнюка. У 2019 Санду домоглася того, щоб повернути орган під контроль президента.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Гоша
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 6925
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 20968 раз
Карма: +3/-0

Молдова

Где Lis1980 » 04 дек 2020, 01:37

Нелегко ей будет при таком парламенте..
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 2):
ГошаWarisdeath
Рейтинг: 16.67%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 04 дек 2020, 22:39

Молдова в ОБСЄ закликала Росію вивести війська з Придністров’я

Молдова закликає Росію розпочати конструктивний діалог щодо виведення військ, озброєння та боєприпасів з території Придністровського регіону РМ.
Про це заявив міністр закордонних справ Молдови Ауреліу Чокой на Раді міністрів ОБСЄ.

"Я б хотів підкреслити нашу давню позицію щодо необхідності завершення виведення іноземних військ, боєприпасів та озброєння з території Республіки Молдови", - сказав Чокой.

У цьому контексті глава МЗС Молдови заявив про готовність "до конструктивного діалогу з російськими партнерами для того, щоб на практичному рівні розвинути ініціативу, запущену Російською Федерацією минулоріч, стосовно відновлення процесу ліквідації та виведення боєприпасів на складах у Колбасній".

На його переконання, ОБСЄ також "може зробити багато для забезпечення транспарентності цього процесу".

Окремо Чокой вказав на необхідність внесення коректив у мирну угоду, підписану 1992 року в Москві, яка визначала завдання миротворчої операції у Придністровському регіоні Республіки Молдова.

"Стабільність та безпека, які консолідувалися у регіоні, вимагають нових завдань для миротворчого механізму. Фокус його уваги має зміститися від розділення сторін на підтримання довіри, взаємодії та реінтеграції", - заявив він.

За словами міністра, Молдова готова до конструктивних консультацій та внесення коректив у мирну угоду для того, щоб вона "відповідала реаліям".
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
ГошаSanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 16 дек 2020, 23:37

Козні парламенту. Мабуть мутять з рускоязичним Придністров'ям, тобто з "захистом" рускоязичних.

Парламент Молдови затвердив закон про функціонування мов на території республіки, згідно з яким російська мова є мовою міжнаціонального спілкування.
Про це повідомляє INTERFAX.RU.

Одноголосно за закон проголосували депутати парламентської більшості - Партії соціалістів і партії "Шор". Опозиція бойкотує засідання парламенту в знак протесту проти затвердженого парламентською більшістю "токсичного" порядку денного.

Таким чином, відповідно до ухваленого закону, у взаєминах з органами державної влади, а також з підприємствами та організаціями, розташованими на території Молдови, мовою усного та письмового спілкування є державна мова і / або російська мова як мова міжнаціонального спілкування за вибором громадянина.

Також передбачено, що "держава має створити всі умови для використання і розвитку російської мови як мови міжнаціонального спілкування".

Відтепер російською мовою мають перекладатися всі назви вироблених у країні товарів і послуг, що продаються, ліків, а також таблички державних і громадських установ.

Законом пропонується ввести "особисту відповідальність" чиновників у разі, якщо вони відмовляються, на вимогу громадян, дати відповідь на усну або письмову петицію російською мовою.

Водночас закон зобов'язує керівників державних установ володіти державною мовою.

Ухвалений закон покликаний замінити закон про функціонування мов, який функціонував раніше. Він був ухвалений у Молдавській РСР 31 серпня 1989 року, але був скасований в 2018 році Конституційним судом, який визнав його "застарілим".
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 17 фев 2021, 21:06

За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
ГошаSanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 30 мар 2021, 15:19

:shok: :hm:
Президент Майя Санду сообщила 29 марта, что созывает Высший совет безопасности. Заседание ВСБ назначено на 11:00 30 марта.

Как сообщила Санду, заседание состоится в здании администрации президента. Совет должен обсудить неправильное управление имуществом Молдовы в Украине и его потерю, а также борьбу с контрабандой и трафиком наркотиков.
https://newsmaker.md/rus/novosti/sandu- ... zasedanii/


Наші ЗМІ пишуть:
Серед цього майна, зокрема, є молдовські санаторії на морських курортах України.

Їхню втрату Санду вже обговорювала з президентом Володимиром Зеленським під час свого візиту до України 12 січня.
https://24tv.ua/sandu-planuye-povernuti ... i_n1583037


Хтось знає про що мова? :hz:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
LumenГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Молдова

Где Lumen » 30 мар 2021, 15:34

Warisdeath писал(а):
30 мар 2021, 15:19
Хтось знає про що мова?
Про Крым?
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
WarisdeathГоша
Рейтинг: 16.67%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 30 мар 2021, 16:15

Lumen писал(а):
30 мар 2021, 15:34
Про Крым?
Десь прочитав, що в Одесі
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
LumenГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 29 апр 2021, 01:11

Президент Молдови Мая Санду 28 квітня підписала указ про розпуск парламенту та призначила дострокові вибори на 11 липня.
Повідомляє Newsmaker із посиланням на заяву Санду для преси.

Це стало можливим після того, як Конституційний суд визнав неконституційним введення надзвичайного стану в Молдові.

«Уряд має виділити гроші, необхідні для підготовки та проведення виборів. Громадяни отримали право вирішувати своє майбутнє, а відповідальність за це майбутнє - на наших плечах», - заявила Санду.

Згідно з чинним законодавством, у період дії надзвичайного стану (НС) парламент не можна розпустити. НС у Молдові ввели на засіданні парламенту 31 березня голосами депутатів від Партії соціалістів (ПСРМ), лідером якої є колишній президент Ігор Додон, і Pentru Moldova (фракція "Шор" і ексдемократи). Термін дії НС - з 1 квітня до 30 травня. Це рішення оскаржили в КС, і 28 квітня суд визнав рішення парламенту неконституційним.

Крім того, КС 15 квітня розглянув запит президента Молдови Санду, в якому вона просила суд констатувати обставини, які дають змогу розпустити парламент, і постановив, що парламент справді необхідно розпустити.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Из жизни разных стран»