Молдова

Современная жизнь и новая история стран мира
Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 31 окт 2022, 01:18

Ми за війною не встигаємо інколи писати про те, що відбувається не у нас. А в Молдові зараз теж не зовсім легкі часи. Там качають владу Майї Санду. Зрозуміло, що не без участі московії.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
BikiniАлександр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 24 ноя 2022, 00:07

У Молдові запустили флешмоб «В темряві, але #безвас». — Newsmaker.

Після масових ракетних ударів по Україні в Молдові також почало зникати світло. Мирні мешканці виявили знак протесту проти агресії рф та доєдналися до флешмобу у соцмережах.

Користувачі публікували фото без світла та символічно підписували їх «В темряві, але без вас».

Изображение Изображение Изображение

Многоходовочник знову всєх пєрєіграл :clown:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
LumenАлександр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 11 дек 2022, 23:42

8 грудня парламент Молдови у фінальному читанні схвалив новий Кодекс про вибори. Серед іншого, він передбачає, що бюлетені друкуються румунською мовою , але за запитом виборчих округів можуть друкуватися також мовами національних меншин.

Звичайно, що росія не могла промовчати на таке неподобство :fp:

Марія Захарова заявила, що це "зачіпає інтереси російського та російськомовного населення" і зашкодить ситуації у самій Молдові та відносинам з Росією.

Речник МЗС Молдови Даніел Воде, відповідаючи Захаровій, зауважив, що у Молдові "все гаразд із демократією - на відміну від вас" .

"Виборчі бюлетені будуть друкувати однією мовою - румунською. Це внутрішнє рішення нашої країни, що грунтується на консультаціях, серед іншого, з міжнародними організаціями… Турбота про громадян за європейським підходом означає повагу до прав усіх меншин, а не покровительство щодо однієї з них", - зазначив він.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Александр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 21 дек 2022, 22:03

Молдова заявила про досягнення незалежності від російського газу.

За словами міністра інфраструктури та регіонального розвитку республіки Андрія Спину, паливо для правого берега Дністра закуповується у держкомпанії «Енергоком».

«Вперше в історії нашої країни правий берег не споживатиме газ, що постачається "Газпромом". З минулого року ми обіцяли, що робитимемо резерви та знаходимо альтернативи, щоб перестати залежати від одного джерела. Нам вдалося це зробити».
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 15 фев 2023, 01:05

Президент Молдови Санду закликала націю бути у стані підвищеної готовності, оскільки представники розвідки в Кишиневі підтвердили, що Росія прагне викликати насильницькі протести, щоб спробувати змінити режим і зірвати вступ країни до ЄС.

Санду сказала, що вона попросила парламент прискорити ухвалення законів, які розширюють повноваження прокурорів, щоб зупинити тих, хто причетний до спроб дестабілізувати країну.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... t=politics
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Александр Сергеевич Перижняк
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 23 фев 2023, 01:12

Изображение

Президент Молдови Майя Санду у Варшаві зустрілася із президентом США Джо Байденом та запросила його відвідати Кишинів

«Ми вдячні американському народу за допомогу за останній рік для подолання енергетичної кризи. Це дозволило надати компенсації малозабезпеченим громадянам, щоб вони краще справлялися із зростанням цін на енергоносії. Ми продовжуємо покладатися на підтримку американського уряду в наших зусиллях щодо диверсифікації джерел енергії та зміцнення енергетичної безпеки», – написала Санду у себе на сторінці фейсбук
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 13 мар 2023, 23:05

Протести у Молдові не вгамовуються, бо не закінчуються потоки грошей, які використовуються, щоб розвивати цю тему. По-перше, багатьом цим групам, які дивляться на москву і намагаються жити за московським часом, не подобається курс на європейську інтеграцію. А по-друге, вони відчувають кров. Спостерігається падіння довіри до уряду через економічну та енергетичну кризу. І тому олігархи-втікачі намагаються повернутися на сцену політичного життя і дестабілізувати ситуацію, - Ігор Мунтяну, доктор політичних наук, член парламенту Молдови (2019-2021), експосол Молдови у США в етері Еспресо.

За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 20 мар 2023, 01:16

Молдова планує найближчим часом приєднатися до санкцій ЄС проти деяких громадян рф, - віце-прем'єр, міністр закордонних справ та європейської інтеграції республіки Микола Попеску в ефірі "Радіо Вільна Європа"

"Йдеться переважно про заборону на в'їзд до Молдови, блокування банківських рахунків або активів тих осіб, які так чи інакше причетні до агресії проти України", - сказав Попеску.

За словами міністра, під ці обмеження підпадуть понад 10 росіян. Рішення з цього приводу вже ухвалене, але потрібен час, щоб завершити всі юридичні процедури.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 18 апр 2023, 00:59

Влада Молдови не дозволила главі Татарстану Мініханову вийти з літака, оголосивши "небажаною особою"

Представник Російської Федерації планував вирушити на міжнародний конгрес народної дипломатії "Дружба народів - 2023" в Гагаузії. Його літак вилетів з Кишинева назад до Росії.
А зверніть увагу як він відокремлив росію і Татарстан :wink:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 31 май 2023, 02:25

В Молдові створять центр протидії Московії - президент республіки Мая Санду

Санду пропонує створити національний центр протидії дезінформації “Патріот”, що буде координувати та впроваджувати державу політику у сфері інформаційної безпеки та займатися стратегічною комунікацією для боротьби з пропагандою.

«Щодня Кремль та злочинні угруповання здійснюють гібридні атаки, використовуючи зброю пропаганди, щоб сіяти ненависть у Молдові, ослаблювати нашу взаємну довіру і довіру до держави. Оскільки Кремль не може дістатися до нас своїми танками, він спонсорує поширення брехні у ЗМІ та соцмережах, вкладаючи у це велетенські гроші, фінансує злочинні угруповання брудними грошима. Брехня, що транслюється на телеканалах та в інтернеті, стала найбільш небезпечною зброєю», – заявила Санду.

Також президент зазначила, що таким чином уряд не дозволить розділити та послабити країну та допоможе побороти бідність та корупцію.

«Право на свободу слова є незаперечною цінністю і лягає в основі демократичного розвитку, до кого ми все прагнемо. Але свобода слова не може бути прикриттям для брехні та інтоксикації», - додала Санду.
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Влад Бевх
Полковник
Полковник
Сообщения: 8756
Зарегистрирован: 23 май 2019
Поблагодарили: 30116 раз
Карма: +16/-0

Молдова

Где Влад Бевх » 17 июл 2023, 22:23

156852 - Молдова
За это сообщение автора Влад Бевх поблагодарили (всего 2):
BikiniWarisdeath
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 10 ноя 2023, 13:40

Молдова отримала першу партію військової допомоги із Франції. Легке піхотне озброєння, боєприпаси, техніка та обмундирування для солдатів.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 18 дек 2023, 00:04

Національна армія Молдови розпочала навчання на кордоні з ПМР
Изображение
(Бронетранспортери Piranha IIIH. Фото: Міністерство Національної оборони Молдови.)


Національна армія Молдови розпочала навчання на кордоні з так званою “Придністровською Молдавською Республікою”.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства Національної оборони Молдови.

Навчання будуть проходити з 17 по 22 грудня у навчальному центрі, який розміщений у прикордонному селищі Бульбоака.

У навчаннях буде задіяний одне з найбоєздатніших формувань армії Молдови – 22-й миротворчий батальйон.

Навчання відбуватимуться відповідно до Плану підготовки Національної армії на 2023 рік.

Изображение
(Армійські позашляховики HMMWV. Фото: Міністерство Національної оборони Молдови.)

На оприлюднених Міністерством Національної оборони фотографіях з навчань зображені нові бронетранспортери Piranha IIIH та армійські позашляховики HMMWV, які Молдова отримала від Німеччини.
Постачання 19 бронетранспортерів здійснювалося з метою модернізації парку бронетехніки Збройних сил Молдови.

Модернізація парку проводилась на підставі угоди, підписаної між міністерствами оборони двох країн у жовтні 2022 року під час візиту до Кишинева тодішньої міністерки оборони Німеччини.

Изображение
(Бронетранспортери Piranha IIIH. Фото: Міністерство Національної оборони Молдoви.)

Також нещодавно повідомлялося, що Національна армія Молдoви отримала допомогу від Європейського Союзу в рамках програми “Європейський фонд миру” (EPF).

Допомога спрямована на посилення обороноздатності країни шляхом забезпечення армії медичним, інженерним, логістичним, тактичним обладнанням, засобами зв’язку, повітряного спостереження, командування і управління, мобільності та кіберзахисту.

22-й миротворчий батальйон – це складова Національної армії Молдoви, яка активно приймає участь у здійсненні миротворчих операцій та гуманітарних місій по всьому світу.
Бійці батальйону брали участь у міжнародних навчаннях в різних країнах, таких як Албанія, Вірменія, Болгарія, Німеччина, Македонія, Румунія, Швеція, Україна та США.
Крім того, батальйон брав участь у операціях ООН в Ліберії, Кот-д’Івуарі, Судані та Південному Судані.


Изображение
(Ілюстративне фото бійців 22-го батальйону. Фото з відкритих джерел.)
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7463
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25694 раза
Карма: +2/-0

Молдова

Где Bikini » 18 дек 2023, 00:49

Warisdeath писал(а):
18 дек 2023, 00:04
Національна армія Молдови
У них армия есть? :shok: :wink:
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 18 дек 2023, 00:59

Bikini, Виявляється, що є!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7463
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25694 раза
Карма: +2/-0

Молдова

Где Bikini » 18 дек 2023, 01:00

Warisdeath писал(а):
18 дек 2023, 00:59
Виявляється, що є!
Наверное, она вся на фото :wink: Четыре бэтэра и пяток хамви...
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Молдова

Где Warisdeath » 18 дек 2023, 01:01

Bikini, З чогось починати треба))
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Из жизни разных стран»