Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Современная история Украины (в т.ч. АТО на Донбассе)
Ответить
Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Sanek » 27 окт 2019, 19:23

Профайлер2016, оно и видно... :wink:
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 3):
Профайлер2016WarisdeathРост76
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 09 ноя 2019, 02:25

Олександрійський Патріархат долучився до церков, які визнають автокефалію ПЦУ.
Сьогодні, 8 листопада, Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II під час літургії в день Собору Архістратига Михаїла (за новим стилем) у храмі в столиці Єгипту під час Божественної літургії згадував ім'я Митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.
Про це повідомив у фейсбуці представник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря)
80073 - Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.
80072 - Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.
Таким чином, офіційно ПЦУ визнали Константинопольська, Елладська та Олександрійська церкви.

Вже три визнання! :yes:
Зараз ще повинні підтягнутися Кіпр і Албанія; можлива Чехословаччина
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 4):
SanekГошаLumenРост76
Рейтинг: 33.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 07 дек 2019, 02:25

Караван спокійно і впевнено рухається вперед.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаLumenРост76
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 25 янв 2020, 01:07

Щиро вітаю ВСІХ українців! Відсьогодні Вселенський патріарх позбавив титула Київський єпископа РПЦ Онуфрія! На території України священнослужителі РПЦвУ поза законом! ПЦУ офіційно визнана 15-Ю автокефальною церквою.

Про це повідомляє видання "Духовний фронт України".

Так, колишній митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський) вже не згаданий з таким титулом у цьогорічному виданні. Натомість весь єпископат названий із прив’язкою до місцеперебування того чи іншого єрарха РПЦвУ. Відповідно, "Онуфрій митрополит у Києві".

Позбавлення єпископського титулу позбавляє права священнодіяти на території іншої церкви адже, згідно з православними канонами в одній єпархії може бутине більше одного єпископа.

Як відомо, перед Об’єднавчим собором Вселенський патріарх Варфоломій І надіслав листа митрополиту московського патріархату в Україні Онуфрію. У листі було сказано що після Об’єднавчого собору він не зможе називатись "митрополитом Київським і всієї України", оскільки цей титул буде присвоєно новообраному предстоятелю церкви.

Крім того, у щорічному виданні Константинопольської церкви Православна церква України названа 15-ою церквою у списку автокефальних церков. Блаженнійший Епіфаній титулується Митрополитом Київським і всієї України.

Усі єпископи так званої УПЦ Московського патріархату поміщені у списках єпископів Російської православної церкви.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаLumenРост76
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Гоша
Капитан
Капитан
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 1749
Зарегистрирован: 04 мар 2017
Поблагодарили: 6592 раза
Карма: +5/-1

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Гоша » 25 янв 2020, 07:56

Так и должно быть. Я давно ждал этого момента.Слава Исусу Христу.
За это сообщение автора Гоша поблагодарили (всего 3):
WarisdeathLumenРост76
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 26 янв 2020, 03:32

Гоша, От я, наприклад, настільки далек від церкви і від всього того, що стосується релігії. Я навіть Отче наш не знаю. В мене на це все є особиста думка і я можу її обгрунтувати. Але я так щиро радію тому, що відбувається зараз з нашою ПЦУ, що так не всі мої знайомі, радіють, які ходять до церкви. Я за всіма цими подіями стежу, вони мене так цікавлять, наче я прихожанін! Для мене це така величезна подія, якою я пишаюся і всіма фібрами своєї душі вболіваю за незалежність нашої церкви.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 4):
ГошаLumenSanekРост76
Рейтинг: 33.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Гоша
Капитан
Капитан
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 1749
Зарегистрирован: 04 мар 2017
Поблагодарили: 6592 раза
Карма: +5/-1

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Гоша » 26 янв 2020, 06:44

Warisdeath, я так же не очень набожный человек,но от веры не отворачиваюсь.И считаю,что предоставление томоса-величайшее событие в истории Украины.Основная масса людей не может дать оценку событиям,которые происходят сейчас,при их жизни.Оценку даст время.Главное,что хоть в этом направлении нету диких шараханий из стороны в сторону. Бо у меня сердце может сгореть от таких безобразий,какие творятся у нас в Украине
За это сообщение автора Гоша поблагодарили (всего 4):
LumenWarisdeathРост76Sanek
Рейтинг: 33.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 28 фев 2020, 14:28

Дуже цікава історія. Чудовий аналіз розбору мАцьковської братви у рясах.
Братское совещание резидентов в рясах в Аммане

Можна послухати:


Або почитати, кому як до вподоби



І нашо нам той Томос, правда ж? :wink: як деякі стверджують :hm:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаРост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 29 фев 2020, 02:41

Уявляєте як важко було вмовити цього мудака на автокефалію?
"Філарет поскаржився Держдепу США на гоніння з боку ПЦУ"
Він закликав Державний департамент США допомогти повернути юридичну реєстрацію УПЦ КП в Україні.
Про це йдеться у відкритому листі

«Керівництво новоствореної Православної церкви України, яка пербуває у залежності від Константинопольського патріарха, не припинила своїх агресивних, рейдерських та протизаконних дій стосовно віруючих дійсно незалежної Української православної церкви Київського патріархату і зараз наполегливо продовжує нехристиянську, протиправну політику протистояння», - йдеться у листі Філарета, яке він відправив до Держдепу.
І там багато ще чого: http://new.cerkva.info/vidkryte-zvernen ... v-ameryky/

Нагадаємо, згідно з рішенням Синоду ПЦУ, Філарет має право довічного проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою: Київ, вулиця Пушкінська, 36, і має довічне право на здійснення богослужінь у Володимирському соборі Києва.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаРост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Гоша
Капитан
Капитан
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 1749
Зарегистрирован: 04 мар 2017
Поблагодарили: 6592 раза
Карма: +5/-1

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Гоша » 29 фев 2020, 02:51

Уважал старика.Оказалась такая дрянь.
За это сообщение автора Гоша поблагодарили (всего 3):
WarisdeathРост76Sanek
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 29 фев 2020, 03:01

Гоша, І я. І уявити не міг.
Це ще раз підтверджує, що гебістів колишніх не буває((

Правда, ще можна все списати на старість.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаРост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Гоша
Капитан
Капитан
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 1749
Зарегистрирован: 04 мар 2017
Поблагодарили: 6592 раза
Карма: +5/-1

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Гоша » 29 фев 2020, 03:10

Я даже не знаю на что можно списать это безобразие.Старческий маразм,жадность,только не тупость.
За это сообщение автора Гоша поблагодарили (всего 3):
WarisdeathРост76Sanek
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 29 фев 2020, 03:28

Гоша, Як там по церковному, чи по релегійному? Що Ви, що я знатоки ще ті у цих питаннях)) Але я так зрозумів, що по їх переліку грехів сюди підходить Гординя. Це так на мою думку. До речі, ніколи цього не розумів, навіть інколи сперечався з деякими віруючими чи не дуже, але до церкви ходять та моляться, що на мій погляд, що гордість - це таке важливе почуття, нарівні гідності та честі. А вони мені, що гордість, то одне, а гординя - це інше. Ну я глибоко у цю тему не заривався, ну так, та й так. І от коли Філарет почав оце витворяти мене як тиркнуло, що мабуть от про що мова йдеться.
Но це я не стверджую, це я так собі міркую)) бо я у цих питаннях, як пан Гончарук у економиці, -повний профан :yes:
Я, просто, знаю точно, що Томос - це таке величезне досягнення, і така велика дяка всим причетним до цієї події, що і слів не вистача, щоб це висловити.

А, дивлячись на той супротив, який чинився і чиниться, то, взагалі, розумієш, що це ще десь нарівні зброї. От навіть Філарет що витворя, не кажучи вже про відтвердих ворогів.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
ГошаРост76Sanek
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Гоша
Капитан
Капитан
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 1749
Зарегистрирован: 04 мар 2017
Поблагодарили: 6592 раза
Карма: +5/-1

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Гоша » 29 фев 2020, 18:02

Warisdeath, Грань между гордостью,достоинством и Гордыней размыта напрочь.По этой причине уловить,понять разницу очень тяжело.Крайнее проявление гордыни-пренебрежение человеком,который ниже тебя статусом.
За это сообщение автора Гоша поблагодарили (всего 2):
WarisdeathSanek
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 14 апр 2020, 23:58



"Вся голова у виразках, і все серце зачахло", - архієпископ ПЦУ Зоря - предстоятелю УПЦ Онуфрію після заклику останнього йти до храмів на Великдень
"Сподіваюся, що за дні Страсного тижня вдастся достукатися до свідомості керівництва МПвУ, щоби вони заявили хоча б те, що заявив їхній патріарх. Не треба більшого - просто процитуйте слово в слово":
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 19 апр 2020, 01:30

Відчуйте різницю.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що цьогоріч Україна може не отримати Благодатний вогонь з Єрусалиму. На його думку, краще ті кошти, які витратяться на літак, використовувати для закупівлі медикаментів або засобів захисту для лікарів, які борються з коронавірусом.

Про це він сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода“.

“Уже склалася така благочестива традиція, щороку привозять благодатний вогонь з храму Воскресіння Христового, з Кувуклії, Гробу Господнього, який сходить щороку під час богослужіння у Велику суботу. В цьому році невідомо, чи будемо ми мати благодатний вогонь. Були певні пропозиції, але ми не наполягаємо на цьому”, – зазначив Епіфаній.

Він розповів, що були пропозиції, щоб найняти чартер. Але предстоятель ПЦУ наголосив, що краще ті кошти, які повинні витратиться на літак, використати для того, щоб закупити відповідні медикаменти або засоби захисту для лікарів.

“І тому я не впевнений, що буде привезений благодатний вогонь. Але, можливо, якимось чином для всіх церков, тому що ми, збираючись спілкуючись з державою, з поліцією, говорили про те, що якщо це робити, то робити всім разом. Тобто привезти благодатний вогонь для всіх церков або в цілому не привозити його в такий відповідальний час в цьому році”, – зазначив він.

Нагадаємо, УПЦ МП пообіцяла привезти благодатний вогонь до України, а керуючий справами РПЦ в Україні митрополит Антоній, якого таємно госпіталізували з коронавірусом, закликав парафіян приходити за вогнем, попри заклики МВС та президента дотримуватися правил карантину.
Повне інтерв'ю тут: https://www.radiosvoboda.org/a/news-epi ... PmYejyvIHE
98979 - Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.
Як то кажуть, церква здорової людини!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Гоша
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 24 апр 2020, 02:59

Оце так так. :hm:
Я, наприклад, не знав такого.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Гоша
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 22 сен 2020, 01:24

Президент Северной Македонии, которая не так давно стала полноправным членом НАТО, Стево Пендаровски, официально обратился к патриарху Варфоломею с просьбой предоставить Томос об автокефалии местной церкви, тем самым признать канонически непризнанную Македонскую православную церковь.

Пендаровски в своем письме подчеркнул, что большинство его соотечественников считает себя православными христианами.

«В связи с этим, позвольте мне попросить ваше святейшество удовлетворить желание нашего народа и нашей Церкви — дайте нашим гражданам православной христианской веры возможность стать в конце концов равноправными со всеми остальными православными христианами мира», — написал македонский лидер к Патриарху Константинопольскому.

Из-за этого у сербского патриарха Иренея, который называл ПЦУ «раскольниками» и его друга-сектанта Патриарха Кирилла, произошел особо сильный «моральный дискомфорт».

«Самое интересное, что Варфоломей ответил согласием на просьбу президента Северной Македонии… и скорее всего, Сербская православная церковь, а значит и РПЦ, вслед за Черногорией потеряют и Северную Македонию для «охмурения», от которого напрямую зависит «окормление» московской церкви.

координатор ИС
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Гоша
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 25 окт 2020, 00:36

Кіпрська Церква, яка є однією з найдавніших помісних Церков, визнана автокефальною на ІІІ Вселенському соборі, та 10-та за місцем у Диптиху, доєдналася до визнання Томосу про автокефалію Православної Церкви України та стала четвертою Церквою, яка визнає Помісну ПЦУ.
Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekГоша
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25126
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76439 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 25 окт 2020, 01:08

Митрополит Епіфаній розповів журналістам, що про несподіване рішення церкви Кіпру дізнався зі ЗМІ, але чекали на нього з березня.

Хоча священний синод церкви Кіпру рішення про визнання не ухвалював, предстоятелі церков мають право поминати на літургії і таким чином визнавати інші церкви.
Предстоятелю церкви Кіпру під час літургії співслужили інші єпископи.

Пізніше Хризостом ІІ пояснив, що мусив нарешті ухвалити рішення, а якщо хтось з членів синоду захоче обговорити його, то він до цього готовий.
Але спочатку надішле листа Вселенському патріарху й отримає його відповідь. Керівник церкви сказав, що його рішення укріпить Православ'я та церкву Кіпру.
Хризостом ІІ запевнив, що у разі розгляду рішення на синоді його підтримають якщо не одноголосно, то більшістю голосів.

Церква Кіпру є однією з найдревніших помісних православних церков - вона стала автокефальною ще в V столітті.

Кіпрська церква ще навесні 2019 року розглядала українське питання, проте остаточне рішення відклала "на потім".

Синод церкви Кіпру складається з 18 єпископів.
У першій хвилі визнання ПЦУ, окрім Кіпрської, як вказували у Константинополі, може бути Румунська православна церква, яка має добрі стосунки з Вселенським патріархатом.
Співрозмовники в ПЦУ та Константинополі наполягали, що процес визнання загальмувала пандемія, через яку уповільнилась фізична комунікація між церквами.
Офіційне визнання автокефальної ПЦУ та встановлення церковного спілкування у світському житті можна порівняти з визнанням однієї держави іншою та встановленням дипломатичних відносин.

Загалом у світі є 15 помісних православних церков світу, і їхніх предстоятелів поминають у чіткій послідовності - диптиху.

Першим іде Вселенський патріархат, церква Кіпру десята, а ПЦУ - остання.

Разом із Вселенським патріархатом ПЦУ визнали чотири з інших 14 автокефальних православних церков світу.

Кілька членів синоду, які мають хороші стосунки з РПЦ, не підтримували визнання ПЦУ.
Російська православна церква не визнає ПЦУ, як і підлегла їй в Україні УПЦ Московського патріархату.
Чотири митрополити церкви Кіпру вже заявили про незгоду з рішенням предстоятеля.

Речник УПЦ МП Микола Данилевич вже засудив рішення церкви Кіпру.
Изображение

Відомо, що частина кіпрських єпископів, які симпатизують РПЦ, були противниками визнання ПЦУ. Серед них називають митрополита Лімасола.

Ввечері 24 жовтня у пресі з'явилась заява чотирьох митрополитів, включно з лімасольським, які засудили дії предстоятеля і закликали переглянути рішення про визнання ПЦУ.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
ГошаSanek
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Современные события в Украине (в т.ч. АТО на Донбассе)»