25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Современная жизнь и новая история стран мира
Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25306
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76559 раз
Карма: +14/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Warisdeath » 10 ноя 2021, 11:07

Натрапив на дуже цікавий тред. Несу нам

Изображение
В своїх минулих тредах я іноді навмисно, іноді ні опускав, або замовчував деякі безумні і криваві сторінки японської культури, ну харакірі/сеппуку, ну жінки воїни, ну діти воїни, подумаєш?
Але дякуючи декому з вас(я розумію що це не було наміром) я присоромився і зробив висновок

Каюсь перед вами і зараз постараюсь розказати усе без прикрас!
1) Харакірі або сеппуку.
В чому різниця?
Взагалі лишу у написанні цих слів, і в тому і в тому випадку людина помирає, болісно, криваво, але відстоюючи свою позицію, виявляючи протест, або демонструючи вірність

Изображение
Ритуальне самовбивство овіяно міфами і зараз ми з вами деякі пустимо за вітром...
По-перше щоб вчинити ритуальне самогубство ви повинні бути самураєм
По-друге, у вас повинен бути надійний друг, зі сталевими нервами і міцними руками...
Навіщо?
Він буде вашим кайсяку

Кайсяку - це та людина яка допоможе вам не втратити обличчя, пускаючи криваву слину і вип'ячуючи очі від болю.
Ваш друг і найближчий товариш у найвідповідальніший момент відрубає вам голову
Але не повністю
Якщо голова впала на землю, вона збезчещує і самогубця і кайсяку
140903 - 25 по-настоящему безумных фактов о Японии
Тому я і казав про міцні нерви і міцні руки, важливо щоб голова повисла на шматочку шкіри і залишилася "при тілі", тоді її можна буде обережно відрізати остаточно і поховати
Спитаєте чому вони вспорюють собі пузо і рубають при цьому голови?
За японськими віруваннями

Тіло людини по більшій мірі своїй це купа гівна, кісток і гріхів
Лише в животі і в голові, в місцях де живе душа є смисл...
Тому при ритуальному самогубстві "хара" - живіт(або думки і душа в іншому значенні ієрогліфа)
"кірі" - розрізається
(Доречі фото не підроблене)
Изображение
Але ви спитаєте
- Якщо фото не підроблене, то де "комісія", що затверджує правильність виконання самогубства, де кайсяку, про якого ти тут розпинався?!
- Спокійно, зараз поясню...
Скоріш за все, те що відбувається на фото, називається "канші" - смерть через розуміння

Шо за канші таке і в чому смисл?
Ну дивись, якщо ти не згоден з якимось рішенням твого дайме то сказати йому про це в обличчя буде наглістю яка тебе збезчестить...
На крису бунтувати проти його рішення, зрада = безчестя
Єдиний вихід це зробити канші

На самоті робиться горизонтальний глибокий надріз і швидко замотується тканиною
Потім скликаються усі хто можна і виголошується пред'ява до дайме, потім замотаний поріз розкривається і пред'являючий демонстративно помирає, "на знак протесту"

Існував ще один вид харакірі, "дзюмондзі гірі" - "розріз хрестом"
При цій процедурі кайсяку теж не викликається і комісії ніякої немає...
Дзюмондзі гірі виконує людина яка через свої страждання хоче змити з себе здавалося б не змиваєму ганьбу...

Як ви зрозуміли з перекладу назви, дзюмондзі гірі виконується у два розрізи, один горизонтальний, інший по вертикалі, пересікаючи перший, при цьому слід зберігати тишу, своїм криком ти ще більше себе зганьбиш

Привілегія самурая над черню це можливість самостійно керувати власним життям і обирати коли ти зустрінеш смерть, з цього твердження витікає факт номер...
2)Агент 007 і право на вбивство
Так як самурай, за законом і статусом міг і мав носити при собі зброю, він також мав право

Скористатися нею майже в будь-який момент, наприклад "цучігірі" - вибивство на роздоріжжі...
Нахуя спитаєте ви?
Самурай який навчався новій техніці володіння мечем обов'язково повинен був випробувати її в ділі
Як правило це відбувалося з першим стрічним на перехресті

Ніякого покарання за цучігірі не було, блога ця практика проіснувала лише 120-130 років
Також самурай міг вбити когось якщо вважав, що його образили, але тут є декілька умов:
- противник має бути рівним, або нижчим за статусом
- помста за образу має бути миттєва, без роздумів
- під час вбивства у тебе має бути хоча б один свідок рівний або вищий за статусом
Щоб ви розуміли рівень образи за який можна було розпрощатися з життям:
Під час розмови за столом з вищим по статусу самураєм ви поклали на підлогу мечі...
Поясню

Це означає що ви не виказуєте певної шани і благоговійного страху перед людиною яка може бути сильнішою, вправнішою, старшою по статусу
Ну і як можна забути про"тамесігірі" - "пробний удар" як ви розумієте мечем і по живій або не живій людині, тут як кому пощастить

Всі ми бачили цю прекрасну і в тий час вражаючу практику
Майстер стоїть сконцентрований, з мечем на готові, перед муляжем із згорнутих бамбукових килимків
І тут раз! Доля секунди і товсті килимки падають немов скошена трава
Гарно так?)
Не спішіть...


Що якщо я вам скажу, що з самого початку ця практика не була такою прекрасною?)
Майстер, або молодий самурай( тримайте в голові вік молодих самураїв 12-13 років) рубав людей...
Знаєте чому майстер рубає саме бамбукові килимки намотані на палю?)
Изображение

Розкажу трохи згодом)
А поки що, легенда)
Сім'я Мінамото володів двома " магічними мечами Хіґегірі - відрубувач бороди і Хідзамару - повелитель колін)
Ці чудернацкі ти дивні імена мечі отримали не просто так

За легендою Хіґегірі був настільки гострий, що коли ним відрубували людині голову, за одно і відрубували волосся бороди по лінії зрізу шиї Хідзамару ж коли відрубувач голову людині яка стоїть навколішки і чекає страти, так легко проходив крізь плоть та кістки Що разом з головою відрубувач і коліна)
Як правило тамесігірі займався і справді майстер який працював у кузні, майстер оцінював Балан клинка, здатність прорізати плоть і обладунки і після обговорення з ковалем назначав ціну
Але)....

Молоді самураї до свого бойового хрещення, вважали за честь особисто протестувати меч і бажано на живій людині, як правило це були злодії і вбивці чиїм вироком була смертна кара
Ті ж молоді воїни кому не пощастило, рубали трупи страчених бандитів

Колись давно читав історію( зараз при підготовці матеріалу її не знайшов)
Молодий самурай за один день відрубав сотню голів, його батько повернувся з походу проти банди ронінів і зміг їх зловити, хлопець рубав голови до пізньої ночі, але потім казали що його удар немає рівних

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!
Тим хто сильно приймає до серця долі братів наших менших треба пропустити наступні декілька постів, самому неприємно про таке писати, але ми домовились без прикрас

3)Шлях лука і стріли
Пам'ятаєте я розказував що практику верхової їзди і стрільбі з лука верхи японці взяли в більшості своїй від Айну?
І що кінна стрільба з лука і досі є національним видом спорту в Японії?
Звідки ж береться така майстерність?)
Відповідь вам не дуже сподобається
Изображение

Якщо коротко, тренування з серйозної дисципліни перетворили на забавку
Якщо не коротко і чесно...
Слуги відловлювали по містах і селах бродячих собак, поки шановне самурайське панство готувалося до гри...
Собак випускали на спеціально огородження поле
І з свистом і бойовими кличами самураї верхи в'їжджали на поле і починали стріляти собак, одна собака - одне очко, стріли зазвичай були помічені кольоровим оперенням, тому зрозуміти хто настріляв більше було не важко

Про жінок та малолітніх дітей воїнів я вам уже розказував, але минулого разу я спеціально дещо замовчав...
Згідно з археологічних розкопок поховань на місцях битви 30%, а то і 40% від загальної кількості загиблих являються діти до 14 років і жінки...
Изображение

Як ви розумієте вони там не мимо проходили, дослідники зазначають, що практика брати на війну молодих самураїв(12-13 років) і загони онно-бугейтся була доволі частою, та й такою частою, що зараз піди знайди битву в якій не приймали участь жінки та діти...

Про такі речі без сміхуйовочок і прикрас трохи важко писати, ще й інтернет дратує мене постійними лагами....
На сьогодні розказав вам все що хотів
Шануймося панове, пам'ятайте гарні історії, насправді можуть бути переповнені крові, жорстокості і трупів по саму маківку.


Посилання на автора: https://twitter.com/Homuresukenshi/stat ... 4786138117
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
ГошаБатька Пиночет
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12595
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70513 раз
Карма: +11/-0
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
WarisdeathБатька Пиночет
Рейтинг: 16.67%
У войны, в отличие от мирной жизни, нет заднего хода. Стоит только начать, и дальше шестеренки провернут до конца, и от сделавших первые шаги ничего уже не зависит...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 7061
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 21147 раз
Карма: +3/-0
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7504
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25777 раз
Карма: +2/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Bikini » 03 окт 2022, 09:12

149509 - 25 по-настоящему безумных фактов о Японии
Правительство Японии активизирует изучение различных способов укрепления обороноспособности страны, включая рассмотрение возможности нанесения ответных ударов по территории противника.

Об этом заявил премьер-министр Японии Фумио Кисида, выступая с программной речью на пленарном заседании нижней палаты парламента.
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 7061
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 21147 раз
Карма: +3/-0
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарил:
Bikini
Рейтинг: 8.33%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7504
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25777 раз
Карма: +2/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Bikini » 08 авг 2023, 21:59

Конкурсы на японском ТВ весьма и весьма - например, поедание кабачка на скорость.
За это сообщение автора Bikini поблагодарили (всего 3):
WarisdeathАлександр Сергеевич ПерижнякБатька Пиночет
Рейтинг: 25%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Александр Сергеевич Перижняк
Полковник
Полковник
Сообщения: 7729
Зарегистрирован: 13 июл 2018
Поблагодарили: 16087 раз
Карма: +8/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Александр Сергеевич Перижняк » 10 авг 2023, 11:46

Хочу в Японию .но представляю сколько туда стоит билет на самолёт.
За это сообщение автора Александр Сергеевич Перижняк поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Александр Сергеевич Перижняк
Полковник
Полковник
Сообщения: 7729
Зарегистрирован: 13 июл 2018
Поблагодарили: 16087 раз
Карма: +8/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Александр Сергеевич Перижняк » 10 авг 2023, 11:50

Bikini, годовщина атомных бомбардировок .
Японцы на твиттере пишут : нам просто необходима ядерная бомба,чтобы трагедия Хиросимы и Нагасаки не повторилась!

Мир вновь будет многополярным и многовекторным.

Тем более у японцев нет комплекса вины и пацифизма.

Конечно они уже не самураи с бусидо ,но многие настроены решительно.
За это сообщение автора Александр Сергеевич Перижняк поблагодарили (всего 2):
BikiniWarisdeath
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7504
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25777 раз
Карма: +2/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Bikini » 10 авг 2023, 22:53

Александр Сергеевич Перижняк писал(а):
10 авг 2023, 11:50
нам просто необходима ядерная бомба
Естественно, потому что под боком Ким чен Ын с бимбой и Китай. Думаю, японцы уже работают в этом направлении, тем более с их технологическим уровнем создать её - что два пальца! Впрочем, их прикрывают США со своим ядерным многообразием, так что, думаю, пока не особо горит.
За это сообщение автора Bikini поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25306
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76559 раз
Карма: +14/-0

25 по-настоящему безумных фактов о Японии

Где Warisdeath » 01 сен 2023, 23:15

В Японии нет дня Учителя ...

Однажды я спросил у своего японского коллеги, учителя Ямамота:
- Когда в Японии отмечают праздник учителей, как Вы его встречаете?
Удивлённый моим вопросом, он ответил:
- У нас никакого праздника учителей нет. Услышав его ответ, я не знал, верить ему или нет. У меня мелькнула мысль: «Почему страна, где развита экономика, наука и техника так неуважительно относится к учителю, его труду?».
***
Как-то после работы Ямамота пригласил меня в гости к себе домой. Поскольку он жил далеко от школы, мы поехали на метро. В вечерний «час пик» вагоны подземного поезда были переполнены. Кое-как протиснувшись, я стоял, крепко ухватившись за поручни. Внезапно дедушка, сидевший рядом, уступил мне место. Не понимая такого уважительного отношения со стороны пожилого человека, я не мог принять его предложения, однако он был настойчив, я вынужден был сесть.
После выхода из метро я попросил Ямамота объяснить поступок аксакала. Ямамота улыбнулся и указав на мой нагрудный знак учителя, сказал:
- Этот старец увидел твой знак учителя и в знак уважения к твоему статусу уступил своё место.
Поскольку я в первый раз шёл в гости к учителю Ямамота, было неудобно идти с пустыми руками и я решил приобрести подарок. Своими мыслями я поделился с Ямамота, он поддержал меня и сказал, что впереди есть магазин для учителей, где можно приобрести товары по льготным ценам.
Я вновь не удержал свои эмоции:
- Льготы предоставляются только учителям? – спросил я.
Подтверждая мои слова, Ямамота сказал:
- В Японии учитель – самая уважаемая профессия, самый уважаемый человек. Японские предприниматели сильно радуются, когда в их магазины приходят учителя, считают это большой честью для себя.
***
За время пребывания в Японии я неоднократно видел, как японцы безмерно уважают учителей. В метро для них существуют отдельные места, для них открыты отдельные магазины, учителя не стоят в очередях за билетом на любой вид транспорта.

Зачем японским учителям отдельный праздник, когда каждый день их жизни словно праздник?

Пересказывая эту историю, я всем сердцем хочу, чтобы и наше общество выросло до такого уровня, до такого отношения к учителю, а учителя были достойны такого высокого звания!»
Передайте это послание всем своим коллегам. Пусть в груди бьётся у всех нас гордость! Учитель пред именем твоим я преклоняюсь...

(с) Рустам Бисенев, педагог из Казахстана
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
BikiniБатька Пиночет
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 7061
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 21147 раз
Карма: +3/-0
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 2):
BikiniWarisdeath
Рейтинг: 16.67%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 7061
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 21147 раз
Карма: +3/-0
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 2):
BikiniWarisdeath
Рейтинг: 16.67%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Из жизни разных стран»