Новости современной космонавтики

Обсуждение космической техники и технологий
Ответить
Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 23 ноя 2020, 22:39

А тем временем... Китайская тяжелая ракета-носитель "Чанчжэн-5" с возвращаемым аппаратом "Чанъэ-5", который должен совершить посадку на Луну, собрать образцы лунного грунта и вернуться с ними на Землю, стартовала с космодрома на Хайнане.
115534 - Новости современной космонавтики
За это сообщение автора Sanek поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 6925
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 20968 раз
Карма: +3/-0
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 2):
WarisdeathSanek
Рейтинг: 16.67%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 6925
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 20968 раз
Карма: +3/-0

Новости современной космонавтики

Где Lis1980 » 07 дек 2020, 07:39

Chang’e-5, видео стыковки и перегрузки капсулы с грунтом.
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 2):
WarisdeathSanek
Рейтинг: 16.67%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 16 дек 2020, 23:27

Китайський зонд доставив на Землю зразки ґрунту з Місяця

Капсула, що може повертатися, китайського безпілотного космічного апарату “Чаньє-5” із зразками місячного грунту успішно приземлилася на півночі КНР. Про це повідомило Китайське національне космічне управління.

Капсула приземлилася на території хошуну (адміністративна одиниця, аналогічна повіту) Сицзиван в автономному районі Внутрішня Монголія о 01:59 за пекінським часом (19:59 середи за київським часом).

Китай став першою за останні 44 роки країною (після радянського апарату “Луна-24” в 1976 році), що реалізувала проект з доставки на Землю геологічних зразків з поверхні Місяця.

Як повідомила газета China Daily, процес підготовки до входження в атмосферу Землі орбітального модуля з капсулою, що повертається, почався близько 01:00 четверга за пекінським часом (19:00 за Києвом в середу). Капсула відокремилася від орбітального модуля на висоті близько 5 тис. км над південною частиною Атлантичного океану.

Її посадка відбувалася по траєкторії з так званим подвійним зануренням: вона увійшла в атмосферу на другу космічну швидкість (близько 11,2 км/с), перетнула повітряні прошарки і покинула їх по еліптичній орбіті. Це було зроблено для погашення швидкості, щоб уникнути пошкодження капсули при посадці. Потім вона знову увійшла в атмосферу вже на першій космічній швидкості (близько 7,9 км/с). На висоті близько 10 км від земної поверхні модуль випустив парашути і приземлився в сільській місцевості. Після цього його виявила спеціальна пошукова команда з космодрому Цзюцюань на вертольотах і позашляховиках.

Згідно із заявою, найближчим часом капсула з обладнанням і зразками ґрунту буде спеціальним авіарейсом доставлена в Пекін. Всього в ній повинно знаходитися близько 2 кг місячної породи.

Зразки місячного ґрунту будуть доставлені в спеціальні лабораторії, де китайські вчені вивчать їх структуру, а також фізичні, геологічні і хімічні властивості. Як повідомили China Daily близькі до космічної місії джерела, деякі зразки місячного ґрунту будуть представлені на огляд громадськості.

В ході місії близько 500 грам місячної породи були здобуті з пробурених посадковим модулем свердловин з глибини до 2 метрів. Ще 1,5 кг були зібрані з поверхні Місяця за допомогою механічного маніпулятора. Потім зразки були поміщені у вакуумний контейнер.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 16 дек 2020, 23:55

Warisdeath писал(а):
16 дек 2020, 23:27
Зразки місячного ґрунту будуть доставлені в спеціальні лабораторії, де китайські вчені вивчать їх структуру, а також фізичні, геологічні і хімічні властивості.
Пока америкосы доковыляют до Луны с Марсом, там уже будет миллиард китайцев... Прилетают, а там... Дратути! :hi: :biggrin:
За это сообщение автора Sanek поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 16 дек 2020, 23:56

Sanek, Все можливо.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 6925
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 20968 раз
Карма: +3/-0

Новости современной космонавтики

Где Lis1980 » 19 дек 2020, 12:13

Российские космонавты на МКС ищут новое место утечки воздуха в модуле «Звезда». В Центре управления полетами предупредили, что теряются резервные запасы по газу.

https://www.rbc.ru/technology_and_media ... 363389d88f
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарили (всего 4):
БарражерLumenSanekWarisdeath
Рейтинг: 33.33%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 19 дек 2020, 18:09

Lis1980 писал(а):
19 дек 2020, 12:13
Российские космонавты на МКС ищут новое место утечки воздуха в модуле «Звезда».
Да утопите уже ее и посмотрите откуда пузырьки будут идти! (с) :gd:
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
SanekWarisdeath
Рейтинг: 16.67%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 22 янв 2021, 22:30

В российском сегменте Международной космической станции отключилась система получения кислорода "Электрон-ВМ". Об этом 20 января сообщили российские СМИ со ссылкой на переговоры экипажа с Землей.

В этот же день, в среду, стало известно о том, что в российском модуле "Звезда" внештатно отключилась система кондиционирования воздуха. Космонавт Сергей Рыжиков заверил, что экипажу ничего не угрожает, и пообещал перезапустить механизм в ближайшее время.

С октября по декабрь "Электрон-ВМ" выходил из строя шесть раз. Несколько дней назад – в ходе очередной поломки – механизм пытались реанимировать, однако это не помогло. Ситуацию усугубляет утечка воздуха все в том же модуле "Звезда". Она была обнаружена в августе. С тех пор российский экипаж тщетно пытается устранить течь: не удается отыскать трещину. На прошлой неделе ее поиски были приостановлены.

В декабре стало известно, что на станции подходят к концу "резервные запасы по газу". Доставить кислород планируется в феврале с помощью российского грузового корабля. На помощь команде может прийти и находящаяся в американском сегменте МКС система получения кислорода OGS.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 22 янв 2021, 22:45

Warisdeath писал(а):
22 янв 2021, 22:30
В российском сегменте Международной космической станции отключилась система получения кислорода
:wink:
Lumen писал(а):
19 дек 2020, 18:09
Да утопите уже ее
За это сообщение автора Sanek поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 29 янв 2021, 14:21

Японці запустять у космос штучну вагіну для чоловічої мастурбації
Изображение
Японська компанія Tenga, що спеціалізується на виробництві секс-товарів, запустить у космос іграшку для чоловічої мастурбації у невагомості. Про це пише Sora News.

Ракету з аналогом штучної вагіни відправить приватна космічна компанія Interstellar Technologies.

Компанія виявила таку ініціативу зі створення секс-іграшок для працівників космічних станцій, які досліджують космос доволі тривалий час. Однак, за словами Tenga, потреба в інтимних зв'язках нікуди не зникає.

Штучна вагіна Space Tenga матиме пристрої для вимірювання даних. Це допоможе виробникам зрозуміти, який вплив на секс-іграшку має невагомість, щоб виправити недоліки. Ракету планують запустити до літа 2021 року.

"Ми хочемо кричати про любов і мир з космосу", – написано у рекламній листівці Tenga Rocket.

Изображение Изображение
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 29 янв 2021, 14:27

Warisdeath, фсьо, Рогозина теперь можно в космос отправлять! Скучать не будет :fk:
За это сообщение автора Lumen поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 02 фев 2021, 12:42

И что? :rofl:
120526 - Новости современной космонавтики
#аналоговнет
За это сообщение автора Lumen поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 03 фев 2021, 09:42

Lumen писал(а):
02 фев 2021, 12:42
И что?
А нічччччьо))))

Глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив, що Росія не планує брати участь у гонці з освоєння Місяця. До цього відмовитися від програми створення надважкої ракети-носія для участі у місячній програмі порадили в російській Академії наук, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Раніше Рогозін обіцяв пілотований обліт Місяця до 2024 року, а висадку перших російських космонавтів на ньому – до 2030-го. Пізніше термін висадки перенесли на рік, а обльоту – відразу на чотири.

Не пізніше 2030 року людину на Місяць планує відправити Китай. До 2023 року це збиралися зробити Сполучені Штати за адміністрації колишнього президента Дональда Трампа, плани адміністрації Джо Байдена з цього питання ще не оголошували.

Для виконання планів «Роскосмосу» потрібно побудувати новий пілотований космічний корабель і ракету-носій. Передбачалося, що місячна програма буде використовувати надважку ракету «Єнісей», розробка якої мали завершити до 2028 року. Однак у грудні минулого року рада РАН з космосу рекомендувала перенести роботи над ракетою на невизначений термін.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 03 фев 2021, 10:43

Під час посадки розбився прототип міжпланетного корабля SpaceX Starship.

Starship SN9 вдало стартував, піднявся на заплановану висоту в 10 кілометрів, після чого почав керовано знижуватися, проте перед приземленням кораблю не вдалося повністю знизити швидкість і він розбився в центрі посадкового майданчика. Причина невдалої посадки досі невідома.

Відео моменту аварії


На пусковому комплексі біля містечка Бока Чика, штат Техас вже встановлено 10-ий прототип багаторазового корабля Starship. Очікується, що його запуск відбудеться за декілька тижнів. Всього SpaceX одночасно будує 7 космічних кораблів різних модифікацій.

В Бока Чика також тривають роботи з підготовки Superheavy BN1 та BN2 – ракети-носія для Starship. Маск повідомив, що її перший запуск відбудеться вже за "кілька місяців".
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
WarisdeathBikini
Рейтинг: 16.67%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12592
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70499 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 12 фев 2021, 12:54

МОСКВА, 12 фев - РИА Новости. Грузовой корабль "Прогресс МС-16", который отправится к Международной космической станции (МКС) в феврале, отсоединит летом от станции старый российский модуль "Пирс" и сведет его в атмосферу над Тихим океаном, следует из программы полета МКС, составленной Ракетно-космической корпорацией "Энергия" (предприятие "Роскосмоса").

Запуск корабля с космодрома Байконур ракетой-носителем "Союз-2.1а" намечается на 15 февраля, стыковка с МКС - на 17 февраля. Грузовик получил в ракетно-космической отрасли неофициальное название "Герасим", в честь героя рассказа Ивана Тургенева "Му-Му". Согласно программе, имеющейся в распоряжении РИА Новости, при уходе со станции 17 июля "Прогресс МС-16" отсоединит от нее м
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
BikiniWarisdeath
Рейтинг: 16.67%
Кораблю безопасней в порту, но он не для этого строился.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 12 фев 2021, 22:55

А в ракетно-космічній галузі з почуттям гумору все гаразд :biggrin: Дуже тонкий тролінг))))
Це вони його так прозвали, щоб не казати вголос:
Lumen писал(а):
19 дек 2020, 18:09
Да утопите уже ее и посмотрите откуда пузырьки будут идти! (с)
:biggrin: :biggrin: :biggrin:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 22 фев 2021, 00:57

Глава "Роскосмоса" Дмитрий Рогозин рассказал президенту Владимиру Путину о планах по развитию космической отрасли.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25121
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76437 раз
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 23 фев 2021, 01:38

Тепер Марс можна почути: NASA отримало перші відео та аудіо з Perseverance
Ровер NASA Perseverance надіслав на Землю перші аудіозапис та відео з Марсу.
Изображение
Як повідомлялося, 18 лютого ровер NASA Perseverance благополучно приземлився на Марсі після подорожі на відстань більше ніж 400 мільйонів кілометрів від Землі. 20 лютого Perseverance надіслав свої перші фотографії з Марсу.
Перша світлина для команди була такою, що надихає, коли вона його отримала. На ній зображено марсохід, що наближається до поверхні Марса під час спуску і посадки.
Изображение
На знімку також можна побачити маленькі шлейфи пилу, що підіймаються з поверхні Марса.
На інших фото можна побачити характерний червоний колір марсіанської поверхні.
Изображение
Також можна побачити розкидані плоскою поверхнею посадкового майданчика в кратері Джезеро камені, але вони здаються маленькими в порівнянні з великими колесами марсоходу.
Изображение
NASA також опублікувала фото, яке знято з орбіти камерою HiRISE. На знімку можна розглянути ступінь в атмосфері Марса, яка спускається, і парашут над нею.
Изображение
“Марсохід відмінно почувається на поверхні Марса і продовжує залишатися надзвичайно функціональним і приголомшливим”, – зазначила очільниця стратегічної місії марсохода Полін Хванг.
Вона додала, що цими вихідними марсохід пройде перевірку обладнання, щоб переконатися, що все працює правильно.


Тепер NASA отримало перший аудіозапис з Марсу, записаний марсоходом:

Також NASA було отримано та продемонструвало відеозапис з Червоної планети. що демонструє момент висадки марсоходу:
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Космическая техника»