Новости современной космонавтики

Обсуждение космической техники и технологий
Ответить
Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 07 апр 2020, 17:43

Роскосмос: указ Трампа об освоении Луны – план по захвату планет

В Роскосмосе называют указ президента США Дональда Трампа о добыче ископаемых на Луне агрессивным планом "по фактическому захвату территорий других планет" и попыткой "экспроприации космического пространства".

Об этом заявил заместитель главы госкорпорации по международному сотрудничеству Сергей Савельев. "В истории уже были примеры, когда одна страна решила начать захватывать территории в своих интересах, – все помнят, что из этого вышло", – цитирует Савельева пресс-служба Роскосмоса.

Член международного комитета Совета Федерации Олег Морозов считает, что в этом шаге больше пропаганды, чем реальности. Это попытка отвлечь страну от пандемии коронавируса, приводит слова Морозова "РИА Новости".
https://www.svoboda.org/a/30537889.html
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12594
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70501 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 07 апр 2020, 17:46

Warisdeath писал(а):
07 апр 2020, 17:43
Роскосмос: указ Трампа об освоении Луны – план по захвату планет
На взлет! :rofl2: Изображение Изображение
За это сообщение автора Lumen поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
У войны, в отличие от мирной жизни, нет заднего хода. Стоит только начать, и дальше шестеренки провернут до конца, и от сделавших первые шаги ничего уже не зависит...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 07 апр 2020, 18:01

Warisdeath писал(а):
07 апр 2020, 17:41
Президент США Дональд Трамп підписав указ про комерційний видобуток ресурсів на Місяці та інших небесних тілах.
https://www.whitehouse.gov/presidential ... resources/
Вирішив все ж таки почитати, а що там в оригіналі. Читав, чесно скажу, за допомогою гугл-транслейт.

Так і несу сюди. Може ще кому буде цікаво
Виконавчий наказ про заохочення міжнародної підтримки відновлення та використання космічних ресурсів

Відповідно до повноважень, наданих мені як Президенту, відповідно до Конституції та законів Сполучених Штатів Америки, в тому числі розділом IV Закону про конкурентоспроможність запуску комерційних космічних об'єктів в США (публічний закон 114-90), розпорядився таким чином:

Розділ 1. Політика. Директива з космічної політики-1 від 11 грудня 2017 роки ( «Активізувати американську програму освоєння космосу людиною») передбачає, що комерційні партнери братимуть участь в «інноваційної і стійкою програмі», очолюваної Сполученими Штатами, для «довгого повернення людини на Місяць». - дослідження і утилізація протягом тривалого часу, після чого слідують місії людини на Марс і в інші пункти призначення ». Успішне довгострокове дослідження і наукове відкриття Місяця, Марса та інших небесних тіл потребують партнерства з комерційними організаціями для вилучення і використання ресурсів, в тому числі води і деяких корисних копалин, в космічному просторі.

Однак невизначеність щодо права на видобуток і використання космічних ресурсів, включаючи розширення права на комерційне відновлення і використання місячних ресурсів, не дозволяє деяким комерційним організаціям брати участь в цьому підприємстві. Питання щодо того, чи встановлює Угода 1979 року про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах ( «Угода про Місяць») правові рамки для національних держав щодо відновлення і використання космічних ресурсів, посилили цю невизначеність, особливо тому, що Штати не підписали і не ратифікували Угоду про Місяці. Фактично, тільки 18 країн ратифікували Угоду про Місяці, включаючи тільки 17 з 95 держав-членів Комітету Організації Об'єднаних Націй з використання космічного простору в мирних цілях. Крім того, відмінності між Місячним угодою і Договором 1967 року щодо принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць і інші небесні тіла, до яких приєдналися Сполучені Штати і 108 інших країн, також сприяють невизначеності щодо права на відновлення і використання космічних ресурсів .

Американці повинні мати право займатися комерційною розвідкою, видобутком і використанням ресурсів в космічному просторі відповідно до чинного законодавства. Космічний простір є юридично і фізично унікальною областю людської діяльності, і Сполучені Штати не розглядають його як глобальне надбання. Відповідно, політика Сполучених Штатів повинна заохочувати міжнародну підтримку державно-приватного відновлення і використання ресурсів в космічному просторі відповідно до чинного законодавства.

Sec. 2. Місячна угода. Сполучені Штати не є стороною Угоди про Місяць. Крім того, Сполучені Штати не вважають Угода про Місяць ефективним або необхідним інструментом для керівництва національних держав щодо сприяння комерційному участі в довгостроковому дослідженні, наукове відкриття і використання Місяця, Марса або інших небесних тіл. , Відповідно, державний секретар заперечує проти будь-яких спроб будь-якого іншого держави або міжнародної організації трактувати Угода про Місяць як відбиває або іншим чином виражає звичайне міжнародне право.

Sec. 3. Заохочення міжнародної підтримки відновлення та використання космічних ресурсів. Державний секретар у консультації з міністром торгівлі, міністром транспорту, адміністратором Національної адміністрації з аеронавтики і дослідженню космічного простору і главою будь-якого іншого виконавчого департаменту або установи, яке державний секретар вважає за доцільне, вживає всіх належних дії щодо заохочення міжнародної підтримки державно-приватного відновлення і використання ресурсів в космічному просторі відповідно до політики, викладеної в розділі 1 настоящ його наказу. При виконанні цього розділу Державний секретар прагне вести переговори про спільні заяви і двосторонніх і багатосторонніх угодах з іноземними державами щодо безпечних і стійких операцій по відновленню та використанню космічних ресурсів в державному і приватному секторах.

Sec. 4. Доповідь про зусилля щодо заохочення міжнародної підтримки відновлення та використання космічних ресурсів. Не пізніше ніж через 180 днів після дати ухвалення цього наказу державний секретар повідомляє президенту через Голови Національного космічного ради та помічника президента у справах національної безпеки інформацію про заходи, що проводяться відповідно до розділу 3 цієї Угоди. наказ.

Розд. 5. Загальні положення.

(a) Ніщо в цьому порядку не повинно тлумачитися таким, що погіршує або іншим чином впливає на:

(i) повноваження, надані законом виконавчому відділу чи відомству або його керівникові; або

(ii) функції директора Управління з питань управління та бюджету, що стосуються бюджетних, адміністративних чи законодавчих пропозицій.

(b) Цей наказ виконується відповідно до чинного законодавства та залежно від наявності асигнувань.

(c) Це розпорядження не призначене і не створює жодних сторін будь-якої сторони або корисного права, суттєвого чи процесуального, правозастосовного згідно із законом чи справедливим правом проти Сполучених Штатів Америки, його відомств, установ чи організацій, його посадових осіб, службовців , або агенти, або будь-яка інша особа.

DONALD J. TRUMP

THE WHITE HOUSE,
April 6, 2020.
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
PuhPuhLumen
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

PuhPuh
Младший сержант
Младший сержант
Сообщения: 148
Зарегистрирован: 23 окт 2017
Поблагодарили: 869 раз
Карма: +1/-1

Новости современной космонавтики

Где PuhPuh » 07 апр 2020, 18:04

Lumen писал(а):
07 апр 2020, 17:46
На взлет!
Сейчас я прыгну на гараж, космос точно будет наш!! :biggrin:
За это сообщение автора PuhPuh поблагодарили (всего 2):
WarisdeathLumen
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12594
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70501 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 19 апр 2020, 02:35

Держись, Илон Маск! :rofl: Изображение
За это сообщение автора Lumen поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%
У войны, в отличие от мирной жизни, нет заднего хода. Стоит только начать, и дальше шестеренки провернут до конца, и от сделавших первые шаги ничего уже не зависит...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Lumen
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 26 апр 2020, 21:48

Маску осталось теперь только застрелиться... :rofl:

«Роскосмос» не может объединить усилия в освоении космоса с американской компанией SpaceX Илона Маска, поскольку та работает на военное ведомство США. Об этом заявил глава российского космического агентства Дмитрий Рогозин в Twitter.

«Он подрядчик Пентагона. О каком объединении вы говорите?» — написал Рогозин в ответ на вопросы пользователей социальной сети.

Он добавил, что группировка спутников для предоставления высокоскоростного интернета в рамках проекта Starlink, которую разворачивает SpaceX, имеет двойное назначение.

«Разворачиваемая их компанией спутниковая группировка также будет использована в военных целях. Она двойного применения», — сказал Рогозин, посоветовав гражданам не строить иллюзий.
За это сообщение автора Sanek поблагодарил:
Warisdeath
Рейтинг: 8.33%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 26 апр 2020, 22:31

Ні, щоб сказати по-чесному: "Денег нет, держаться не за что. Всё про.....ал", так воно ще починає муйню нести!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 10 май 2020, 15:47

Бак російського розгінного блоку "Фрегат-СБ" вибухнув на навколоземній орбіті

Паливний бак, що скидається, російського розгінного блоку "Фрегат-СБ" вибухнув у космосі.
Про це повідомляється у твітері на сторінці 18-ї ескадрильї контролю космічного простору ВПС США


"Вибух бака розгінного блоку "Фрегат" (№ 37756, 2011-037B) стався 8 травня 2020 року, між 4:02 і 5:51 UTC", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що виявлено 65 уламків бака, що вибухнув.

Уточнюється, що вибух не був спровокований зіткненням із якимось об'єктом. Чи загрожують уламки іншим справним космічним об'єктам, не повідомляється.

Об'єкт перебував на орбіті з мінімальною висотою 422 км і максимальною 3606 км.

Бак, який вибухнув, використовувався в липні 2011 року для доставки в космос обсерваторії "Спектр-Р".
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Bikini
Полковник
Полковник
Сообщения: 7465
Зарегистрирован: 30 июн 2017
Поблагодарили: 25704 раза
Карма: +2/-0

Новости современной космонавтики

Где Bikini » 23 май 2020, 19:56

Ракета Falcon 9 с кораблем Crew Dragon установлена на стартовом комплексе

Ракета-носитель Falcon 9 компании SpaceX с пилотируемым кораблем Crew Dragon установлена на стартовый стол пускового комплекса 39А на мысе Канаверал. Отсюда к МКС отправится 27 мая историческая миссия Demo-2 с астронавтами Бобом Бенкеном и Дагом Херли. Это будет первый пилотируемый полет Crew Dragon, который станет завершающим испытанием для корабля.

Это будет первый с 2011 года запуск американских астронавтов на американской ракете и американском корабле с американской земли.
103892 - Новости современной космонавтики
103893 - Новости современной космонавтики
103894 - Новости современной космонавтики
103895 - Новости современной космонавтики
103896 - Новости современной космонавтики
За это сообщение автора Bikini поблагодарили (всего 3):
WarisdeathSanekLumen
Рейтинг: 25%
Есть много желающих убивать за деньги, но нет ни одного желающего умирать за деньги...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 24 май 2020, 21:33

Bikini писал(а):
23 май 2020, 19:56
Отсюда к МКС отправится 27 мая историческая миссия Demo-2 с астронавтами Бобом Бенкеном и Дагом Херли.
104028 - Новости современной космонавтики
104029 - Новости современной космонавтики
104030 - Новости современной космонавтики
104031 - Новости современной космонавтики
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 3):
WarisdeathLumenBikini
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12594
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70501 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 27 май 2020, 14:25

Elon Musk News (Ru)

@Elon_Musk_News

На данный момент самое красивое фото Falcon 9 & Crew Dragon

Плавучая платформа OCISLY для посадки ступени уже прибыла на точку. Корабль для ловли обтекателя ещё в пути.

Прогноз погоды даёт 60% вероятность на пуск сегодня (23:33 МСК). Резервные даты 30/31 мая.
104217 - Новости современной космонавтики
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 3):
WarisdeathSanekBikini
Рейтинг: 25%
У войны, в отличие от мирной жизни, нет заднего хода. Стоит только начать, и дальше шестеренки провернут до конца, и от сделавших первые шаги ничего уже не зависит...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 27 май 2020, 21:43

Lumen писал(а):
27 май 2020, 14:25
Прогноз погоды даёт 60% вероятность на пуск сегодня (23:33 МСК)
Кому интересно - прямая трансляция...
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 3):
WarisdeathBikiniLumen
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 27 май 2020, 23:11

Здається мені, що це історична подія
Треба дивитись
Ми свідки цього
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 3):
BikiniSanekLumen
Рейтинг: 25%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Sanek
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25546
Зарегистрирован: 01 дек 2016
Поблагодарили: 107374 раза
Карма: +10/-0

Новости современной космонавтики

Где Sanek » 27 май 2020, 23:29

Warisdeath писал(а):
27 май 2020, 23:11
Треба дивитись
Перенесли из-за погоды... сегодня отменяется...

@SpaceX

Standing down from launch today due to unfavorable weather in the flight path. Our next launch opportunity is Saturday, May 30 at 3:22 p.m. EDT, or 19:22 UTC
За это сообщение автора Sanek поблагодарили (всего 2):
WarisdeathLumen
Рейтинг: 16.67%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 27 май 2020, 23:37

Sanek писал(а):
27 май 2020, 23:29
Перенесли из-за погоды... сегодня отменяется...
Та вже знаю. Дивився!
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekLumen
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lost
Солдат
Солдат
Сообщения: 19
Зарегистрирован: 28 янв 2018
Поблагодарили: 123 раза
Карма: +0/-0

Новости современной космонавтики

Где Lost » 28 май 2020, 01:11

Sanek писал(а):
27 май 2020, 23:29
Перенесли из-за погоды... сегодня отменяется...
Ментальная атака удалась :secret: Изображение
За это сообщение автора Lost поблагодарили (всего 3):
SanekWarisdeathLumen
Рейтинг: 25%


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Автор темы
Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25137
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76443 раза
Карма: +14/-0

Новости современной космонавтики

Где Warisdeath » 28 май 2020, 01:13

:fp: :fp: :fp:
Тут немає що додати
За это сообщение автора Warisdeath поблагодарили (всего 2):
SanekLumen
Рейтинг: 16.67%
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lumen
Генерал-майор
Генерал-майор
Сообщения: 12594
Зарегистрирован: 03 дек 2016
Поблагодарили: 70501 раз
Карма: +11/-0

Новости современной космонавтики

Где Lumen » 28 май 2020, 12:33

Союз МС-16 vs Crew Dragon
104257 - Новости современной космонавтики
104258 - Новости современной космонавтики
За это сообщение автора Lumen поблагодарили (всего 2):
WarisdeathSanek
Рейтинг: 16.67%
У войны, в отличие от мирной жизни, нет заднего хода. Стоит только начать, и дальше шестеренки провернут до конца, и от сделавших первые шаги ничего уже не зависит...


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Lis1980
Полковник
Полковник
Сообщения: 6936
Зарегистрирован: 24 мар 2019
Откуда: Из дремучего леса
Поблагодарили: 20987 раз
Карма: +3/-0

Новости современной космонавтики

Где Lis1980 » 30 май 2020, 17:23

Запуск космічного корабля компанії SpaceX Crew Dragon запланований на 30 травня о 22:22 може не відбутися, оскільки погодні умови у зоні запуску можуть завадити старту місії.

Джерело: очільник NASA Джим Брайденстайн. 45th Space Wing is a United States Space Force

Пряма мова очільника NASA Джима Брайденстайна: станом на 1:00 30 травня "Немає рішення щодо запуску Crew Dragon в суботу. Погодні умови будуть оцінені вранці"

Деталі: 45-е космічне крило ВПС США повідомляє, що в районі запуску пілотованої місії Crew Demo-2 є 50% ймовірності, що погодні умови завадять запуску космічного корабля 30 травня в 3:22 p.m. EDT (22:22 за київським часом) і 40% ймовірності, що запустити астронавтів у космос не вийде і в неділю 31 травня о 3:00 p.m. EDT (22:00 за київським часом).

Погана погода, що нависла над штатом Флорида, де розташований космічний центр імені Кеннеді пов'язана з тропічної бурею Бертою. Вона не повинна становити загрозу для запуску в ці вихідні, однак хмари, що залишилися після шторму, можуть перешкодити старту астронавтів.

Фахівці NASA зазначають, що для безпечного запуску Crew Dragon повинна бути не тільки ясна погода на стартовому майданчику, а й в океані, куди в разі аварійної ситуації приводниться капсула з екіпажем корабля.

Глава NASA наголосив, що безпека астронавтів є найвищим пріоритетом команди фахівців агентства.
За это сообщение автора Lis1980 поблагодарил:
Sanek
Рейтинг: 8.33%
На дурака не нужен нож,
Ему с три короба наврешь
И делай с ним, что хошь!


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Ответить

Вернуться в «Космическая техника»